Çocuk Odası için Top Süs Yapımı

Çocuk Odası için Top Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuk odası için top süs yapımı çok kolay bir el işi çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla uygulayabilir. Çocuk odasının dekorunda el işi kağıdı ya da keçe ile yapılan süsler sıkça kullanıldığı için biz de bugün sizlerle bu güzel projeyi paylaşmak istedik. Rengarenk bir şekilde yapacağınız kağıttan top şeklindeki süsler çocuğunuzun odasına farklı bir güzellik katabilir. Siz de çocuk odasında kullanmak için top süsler yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte el işi kağıtları
  • Kurşun kalem
  • Metal paradan biraz daha büyük yuvarlak bir nesne
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • İnce bir ip

El İşi Kağıdından Nasıl Top Süs Yapılır?

El işi kağıdından top yapmak için ilk olarak yapacağınız süsün boyutuna uygun bir yuvarlak nesne temin etmeniz gerekiyor. Pet şişe kapağı, çay bardağı ve bunun gibi yuvarlak nesneler kullanılabilir. Orta boy bir top yapmak için çay bardağı kullanabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak yuvarlak nesneyi kullanarak el işi kağıtlarının beyaz tarafına yuvarlakları çizin. 8 ya da 10 tane farklı renkte yuvarlak yapmanız yeterli.
  • Çizdiğiniz yuvarlakları makas ile güzelce kesin ve bunları ortadan ikiye katlayın. ( Bunu yaparken renkli tarafları içe doğru bakmalı.
  • Şimdi el işi kağıdından top yapmaya sıra geldi. Katlamış olduğunuz yuvarlakların beyaz taraflarına yapışkan sürün ve bunları birbirine yapıştırarak tutturun.
  • Tüm parçaları bu şekilde birleştirdiğinizde ortaya rengarenk bir kağıt top çıkacaktır. Bu kağıt toplardan istediğiniz kadar yapıp ortalarındaki boşluktan ip geçirerek çocuk odasında dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz.

Yapacağınız top süsleri ipe geçirirken bunların aralarına kalp ya da bulut gibi süsler yaparak bunları bant yardımı ile ipe tutturabilirsiniz.

Çocuk Odası için Top Süs Yapımı
Çocuk Odası için Top Süs Yapımı

Siz de çocuğunuzun odasını rengarenk bir şekilde süslemek isterseniz aşağıda paylaştığımız el işi kağıdından top süs yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde özel bir kutlama yapacağınız zaman da bu top süslerden yapabilirsiniz.

El İşi Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı
El İşi Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial