Çocuk Odası için Poşetten Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çocuk odasına sevimli bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacak kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocuk odası için dekoratif süs yapmak için eva, keçe, kumaş, fon kartonu ve renkli kağıtlar kullanılabilir. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız poşetten duvar süsü yapımı çalışmasında ise üzerinde desen bulunan küçük bir poşet kullanılmaktadır. Bu öneri dikkatinizi çektiyse uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuk Odası için Poşetten Duvar Süsü Yapımı

Evde çocuk odası dekorasyonu için genelde keçe ya da eva ile yapılan sevimli süsler tercih edilse de evde bulunan malzemeler kullanılarak da güzel tasarımlar oluşturulabilir. Bu şekilde ekstra masrafa girmeden zevkinize uygun dekoratif süsler yapabilirsiniz. Sizlere bu konuda ilham vermesi için poşet ve karton ile duvar süsü yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz.

Çocuk Odası için Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Çocuk Odası için Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak kısa sürede istediğiniz sayıda duvar süsü yapabilir ve çocuk odasının duvarına delik açmadan bunları sabitleyebilirsiniz. Bu kolay yöntemi çocuklar da rahatlıkla uygulayabilirler. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan poşetten duvar süsü yapımına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • Küçük bir karton kutu 
  • Üzerinde desen olan bir poşet
  • Makas
  • Koli bandı

Bunların dışında duvar süsünü asmak için çift taraflı bant kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek uygulamada nescafe kutusu kullanılmış. Siz de uygulamanın yapımında buna benzer kutuları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Poşetten Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak karton kutuyu yanlarından açarak düz bir hale getirin.
  • Makas yardımı ile kartondan poşetin boyutuna uygun bir parça kesin.
  • Hazırladığınız bu kartonu poşetin içine yerleştirin.
  • Poşeti ters çevirin ve kenarlardaki açık yerleri koli bandı ile yapıştırarak kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra çocuk odası için dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına çift taraflı bant yapıştırarak duvar süsünü kullanabilirsiniz. İsterseniz duvar süsünün üst tarafına delik açıp buradan bir ip geçirerek çiviye takabilirsiniz. İsterseniz kartonu dikdörtgen yerine daire şeklinde keserek yuvarlak bir duvar süsü de tasarlayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda çocuk odası için poşetten duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz geri dönüşüm çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız poşetten balon duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial