Çocuk Odası için Pano Yapımı

Çocuk Odası için Pano Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuk odası için pano yapımı başlığı altında sizlerle evde yapabileceğiniz eğlenceli bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuk odası için kullanılan dekor ürünlerinin onların renkli ve neşeli dünyasına uyması oldukça önemlidir. Bugün size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmasını uygulayarak evde çocuk odası için sevimli bir pano yapabilirsiniz. Çocuk odasına pano yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuk Odası için Pano Yapımı

Çocuk Odası için Pano Yapımı-2
Çocuk Odası için Pano Yapımı-2

Evde çocuk odası için pano yapmak isterseniz bunun en kolay yolu kağıda çiçek, kalp ya da başka sevimli figürler çizerek bunları boyamaktır. Yapacağınız güzel bir boyama sayesinde kısa sürede güzel bir pano tasarlamanız mümkün. İsterseniz kağıdın üzerine küçük düğme ya da boncuklar yapıştırarak da çocuk odası için dekoratif süs yapabilirsiniz. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek uygulamada emojilere benzeyen sevimli figürler kullanılmış. Yapıştırılan oynar gözler sayesinde ortaya çocukların hoşuna gidecek bir dekor ürünü çıkmış. Küçük çocuğunuz varsa bu kolay uygulamayı evde onunla birlikte yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane beyaz kağıt
  • İstediğiniz renkte keçeli kalemler
  • Oynar gözler
  • Yapıştırıcı
  • Plastik şişe kapağı

Bunların yanı sıra panoyu asmak için karton, ince bir kurdele ya da ip de gerekmektedir.

Çocuk Odası için Pano Nasıl Yapılır?

Keçeli kalemler ve diğer malzemeler hazır ise çocuk odası için pano yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak plastik şişe kapağını beyaz kağıdın üzerine koyarak daireyi çizin.
  • Daha sonra keçeli kalem ile bu dairenin içini boyayarak doldurun.
  • Bu şekilde kağıdın üzerine istediğiniz renk ve sayıda daire yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada kırmızı keçeli kalem ile ağız çizin. Sonrasında oynar gözleri de yerlerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel bir pano yapabilirsiniz. İsterseniz daireleri beyaz kağıt yerine istediğiniz renkte bir fon kartonuna da yapabilirsiniz. Biz sizlerle paylaştığımız çalışmada keçeli kalem kullandık. Siz isterseniz sulu boya ya da pastel boya kullanarak da bu uygulamayı yapabilirsiniz. Çocuk odası için kolay dekor ürünü yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, pano yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız, çocuklar için kalpli pano yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Pano Yapımı Resimli Anlatım
Pano Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial