Çocuk Odası için Örgü Duvar Süsü Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Çocuk odası için örgü duvar süsü yapımı elinizdeki artık ipleri değerlendirebileceğiniz en keyifli çalışmalardan birisidir. Şiş ile öreceğiniz farklı boyuttaki evleri birbirine ekleyerek çocuk odasının duvarına asmak için güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Siz de şiş ile örgü örmeyi seviyorsanız çocuğunuzun odasına sevimli bir duvar süsü yapmak için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 farklı renkte yün ip
  • İplere uygun kalınlıkta şiş
  • Tığ
  • Makas

Tüm malzemelerimiz bu şekilde olup, merak edenler için aşağıda örgü ev duvar süsü nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

Ev şeklinde duvar süsü yapmak için ilk önce 3 tane farklı boyutta ev örmek gerekiyor. Evleri haroşa tekniği ile örüyoruz. Bu şekilde daha kalın ve güzel bir görünüm oluşuyor.

Küçük Ev için

Şişe 10 ilmek atarak başlayın. 6 diş haroşa ördükten sonra diğer ipe geçin. İlk sırayı 10 ilmek haroşa yapın. Sonrasında her sıra başında 1 ilmek keserek tek ilmeğe kadar gelin. Kalan son ilmekte ipi makas ile kesin ve şiş yardımı ile ipi çekerek düğümleyin. Bu şekilde küçük evi yaptıktan sonra diğer evin yapımına geçebiliriz.

Orta Boy Ev için

Şişe 20 ilmek atarak örgüye başlayın. 8 diş haroşa yapın sonrasında diğer ipe geçin. İlk sırayı 20 ilmek haroşa ördükten sonra her sıranın başında 1 ilmek eksiltin. Kalan son ilmeği şiş ile çekin ve düğümleyerek evi bitirin.

Büyük Ev için

Şişe 30 ilmek atarak başlayın. Haroşa olarak 10 diş örün. Sonra tek ilmek kalana kadar her sıra başında 1 ilmek kesin. Son ilmeği şiş ile çekin ve güzelce düğüm atın. Bu şekilde 3 ev de tamamlandıktan sonra sıra geldi bunların kenarlarına şerit gidip, birleştirmeye.

Yapmış olduğunuz evlerin etrafına tığ ile batıp çıkarak şerit yapın. Sonra evleri zincir ile birbirine ekleyin. En üstteki evin çatısına 20 zincir çekip, üzerine sık iğne örerek asmak için sap yapın. Tüm bu aşamaladan sonra ev şeklindeki duvar süsü kullanıma hazır. Dilediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu çalışma hoşunuza gittiyse siz de hiç zorlanmadan yapabilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız çocuk odası için örgü duvar süsü yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır. Dilerseniz evlerin kenarına gideceğiniz şeritleri tığ ile örmek yerine iğne ile dikerek de yapabilirsiniz. Evleri birbirine bağlarken örgü zincir yapmak yerine ince şerit şeklinde kumaşlar da kullanabilirsiniz.

örgü-duvar-süsü-yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial