Çocuk Odası için Minyatür Duvar Rafı Yapımı

Çocuk Odası için Minyatür Raf Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuk odası için minyatür duvar rafı yapımı başlığı altında sizlerle evde çok kolay yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Dekorasyonda duvar rafı kullanımı oldukça yaygındır. Küçük ve zarif duvar rafı kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu yazımızda bahsedeceğimiz örnek çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Küçük çocuğunuz varsa onun minik oyuncakları ve mandal ile güzel bir minyatür raf yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz minyatür duvar rafı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuk Odası için Minyatür Raf Yapımı

Evde minyatür raf yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken mandala uygun boyutta biblo temin etmek. Küçük çocuğunuz varsa elinizde büyük ihtimalle bu tür minik oyuncaklardan bulunuyordur. Eğer elinizde böyle oyuncak ya da biblo yoksa başka süsler de kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz ahşap mandalı boyayabilirsiniz. Bunun için istediğiniz renkte akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • Mandal
  • Küçük biblo
  • Yapıştırıcı

Bunların yanı sıra duvar rafını yerine tutturmak için çift taraflı bant da gerekmektedir. Uygulamanın yapımında kullanacağınız biblolar mandalın boyutuna uygun olmalıdır.

Mandal ile Minyatür Duvar Rafı Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir minyatür duvar rafı yapabilirsiniz.

  • Mandalı yan olarak tutun ve minik oyuncağı yapışkan yardımı ile mandalın üzerine yapıştırın.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda minyatür raf yaptıktan sonra bu rafları çift taraflı bant yardımı ile duvara istediğiniz şekilde tutturabilirsiniz.

Bu kolay yöntem sayesinde çocuk odası ya da diğer odalarınızda kullanmak için güzel minyatür raflar yapabilirsiniz. İsterseniz mandalları tek tek kullanmak yerine birkaç mandalı birbirine yapıştırarak da farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Evde bu eğlenceli çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda mandal ile minyatür raf yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Karton kutuları kullanarak duvar rafı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ayakkabı kutusundan duvar rafı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Minyatür Raf Yapımı Resimli Anlatım
Minyatür Raf Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial