Çocuk Odası için İsimli Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çocuk odası için isimli dekoratif süs yapımı elinizdeki eski cd’leri değerlendirebileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Çocuk odası için farklı bir dekoratif süs tasarlamak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Cd’ler parlak yüzeyleri nedeni ile dekoratif süs yapımı için en uygun malzemeler arasındadır. Bunları bütün olarak ya da keserek farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz bizim yaptığımız gibi cd üzerine desen yaparak ve yazı yazarak da güzel bir dekoratif ürün tasarlayabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuk Odası için İsimli Dekoratif Süs Yapımı

Evde güzel bir dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için eski cd’leri kullanabilirsiniz. Elinizde 1 tane bile cd olsa bununla güzel bir tasarım yapmanız mümkün. Çocuk odasında genelde üzerinde isim yazılı olan dekoratif süsler kullanıldığı için biz de sizlerle bu konuda örnek bir çalışma paylaştık. Sadece bir kalem ve cd ile harika bir dekor ürünü yapmak isterseniz kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden siyah renkli marker kalem almanız yeterlidir. Bu kalemler ile cd’nin üzerine kolayca yazı yazılabilmekte ve bu yazılar kalıcı olmaktadır. Cd üzerine güzel ve zarif desenler çıkarmak isterseniz uygun büyüklükte hazır kalıplardan da kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski bir cd
  • Siyah marker kalem

Bunların dışında süsleme yapmak için 1 tane plastik kapak ve pul da kullanabilirsiniz.

İsimli Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Biz uygulamayı yaparken kalıp olarak hint kınası için kullanılan küçük kalıplardan kullandık. Siz de buna benzer kalıplar yardımı ile cd üzerine güzel süslemeler yapabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir isimli dekoratif süs tasarlayabilirsiniz.

  • İlk olarak cd’nin üzerini güzelce silerek temizleyin.
  • 1 tane plastik şişe kapağının iç tarafına falçata ile kesik yaparak bunu çiçek haline getirin. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.
  • Yapmış olduğunuz çiçeği cd’nin ortasındaki boşluğa yapıştırın. İsterseniz çiçek yapmak yerine uygun boyutta başka bir süsleme de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Buradan sonrasında cd üzerine marker kalem ile çocuğunuzun ismini yazıp, küçük kalp ve süslemeler yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra cd ile dekoratif süs yapımı tamamdır. İnce bir kurdele ya da ip ile buna küçük bir sap yaparak istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız çocuk odası için cd üzerine isimli dekoratif süs yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay gelsin.

İsimli Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
İsimli Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial