Çocuk Odası için Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çocuk odası için kolay duvar süsü yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Dondurma kutularının plastik kapları geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bizim paylaşacağımız örnek çalışmada ise duvar süsü yapmak için kutunun kapağı kullanılmaktadır. Evde değerlendirilmeyi bekleyen dondurma kutusu varsa bunun kapağı ile güzel bir tasarım yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz çocuk odası için duvar süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuk Odası için Duvar Süsü Yapımı

Evde çocuk odasına duvar süsü yapımı için genelde kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların yerine farklı bir malzeme kullanmak isterseniz dondurma kutusu kapağı kullanabilirsiniz. Bu plastik kapağı boyayarak veya kaplama yaparak güzel bir duvar süsü tasarlayabilirsiniz. Kaplama yapmak isterseniz kağıt, keçe ya da eva kullanabilirsiniz. Yapacağınız kaplamanın üzerini çocuğunuzun minik oyuncaklarından yapıştırabilir ya da keçe veya eva ile küçük süslemeler yapabilirsiniz. Bu şekilde hem dondurma kutusunun kapağını değerlendirebilir hem de güzel bir dekoratif süse sahip olabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane dondurma kutusu kapağı
  • Düz ya da desenli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Silikon tabancası
  • Küçük oyuncaklar

Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı

  • İlk olarak dondurma kutusunun kapağını evanın üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile çizin.
  • Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek evayı kapağı uygun boyutta kesin.
Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Dondurma Kutusundan Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Hazırladığınız evayı kapağın iç kısmına güzelce yapıştırın. Bu aşamada arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.
  • Bu şekilde dekoratif süsün zeminini hazırladıktan sonra bunun üzerine küçük oyuncaklar yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra çocuk odası için dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Kalın bir ipi katlayıp halka haline getirerek bunu kapağın arkasına yapıştırabilirsiniz. İsterseniz bir resmi kapağın içine sığacak şekilde kesin bunu yaptığınız kaplamanın üzerine yapıştırarak resim çerçevesi de yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda dondurma kutusundan duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Dondurma kutusunu değerlendirmek için kolay bir çalışma yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, dondurma kutusundan duvar rafı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial