Çocuk Odası için Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle çocuk odası için dekoratif süs yapımı başlığı altında kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocuğunuzun odası için evde sevimli bir duvar süsü yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayabilirsiniz. Çocuk odası için dekoratif süs yapımında genelde keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tarz malzemeler ile tasarım yapmak size zor geliyorsa daha kolay bir çalışma yapmayı deneyebilirsiniz. Poşet ve karton ile kolay dekoratif süs yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çocuk Odası için Dekoratif Süs Yapımı

Evde çocuk odası için dekoratif süs yapımı için kolay bir yöntem uygulamak isterseniz bunun için üzerinde sevimli resimler bulunan poşetleri tercih edebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken poşete uygun bir karton hazırlamak ve sonrasında bu kartonu poşetin içine yerleştirmek.

Çocuk Odası için Dekoratif Süs
Çocuk Odası için Dekoratif Süs

Poşetin açılmasını önlemek için açık yerlerini koli bandı ile kapatarak kısa sürede güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bu kolay yöntemi çocuklar da rahatlıkla uygulayabilirler. Kendi yaptığı duvar süsünü odasının duvarında kullanmak çocuğunuzun hoşuna gidebilir.

Gerekli Malzemeler

  • Poşet
  • Karton kutu
  • Makas
  • Koli bandı

Bunların dışında dekoratif süsü duvara asmak için çift taraflı bant da gerekmektedir.

Çocuk Odası için Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise dekoratif süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak karton kutuyu yanlarından açarak düz bir hale getirin.
  • Makas yardımı ile kartondan poşetin boyutuna uygun bir parça kesin.
  • Hazırladığınız bu kartonu poşetin içine yerleştirin.
  • Poşeti ters çevirin ve kenarlardaki açık yerleri koli bandı ile yapıştırarak kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra çocuk odası için dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına çift taraflı bant yapıştırarak duvar süsünü kullanabilirsiniz. İsterseniz duvar süsünün üst tarafına delik açıp buradan bir ip geçirerek çiviye takabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede çok güzel duvar süsleri yapabilirsiniz. Çocuğunuzun odası için dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız çocuk odası için örgü duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çocuk Odası için Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Çocuk Odası için Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial