Cips Paketi ile Yıldız Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle cips paketi ile yıldız yapımı başlığı altında evde zorlanmadan yapacağınız bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Parlak süsler şık görünümü ile özel günlerde ev süslemesi yapmak için sıkça tercih edilmektedir. Yıldız şeklindeki parlak süsler hem ev dekorasyonunda hem de yılbaşı süslemesi yaparken çok işimize yaramaktadır. Dışarıdan yıldız süs almak yerine bunu evde kendinizde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Cips Paketi ile Yıldız Yapımı

Evde dekoratif yıldız yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Kağıt, karton, eva ve keçe gibi malzemeler kullanarak istediğiniz boyutta dekoratif yıldız yapabilirsiniz. Parlak bir yıldız yapmak isterseniz simli eva kullanabilirsiniz. İsterseniz size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak da parlak bir yıldız yapabilirsiniz.

Cips Paketi ile Yıldız Yapımı-1
Cips Paketi ile Yıldız Yapımı-1

Karton ile 5 tane çubuk şeklinde parça hazırlayıp bunların üzerine cips paketinin parlak kısmı ile kaplama yapabilirsiniz. Daha sonra bu parlak çubukların uçlarını birbirine yapıştırarak çok güzel bir yıldız yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz işe listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Karton
 • Cips paketi
 • Hobi çubuğu
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı

Yıldız yapmak için özel olarak karton almanıza gerek yok. Evde karton kutu varsa bunu uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz.

Cips Paketi ile Yıldız Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir dekoratif yıldız yapabilirsiniz.

 • İlk olarak çubuk şeklinde 5 tane karton hazırlamanız gerekiyor. Bu karton çubukların hepsinin aynı boyutta olması için bir hobi çubuğu ya da dondurma çubuğu kullanabilirsiniz.
 • Kartonun üzerine hobi çubuğunu koyun ve etrafından kalem ile geçerek çizin.
 • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kartonu hobi çubuğu şeklinde kesin.
 • Bu şekilde 5 tane karton çubuk hazırladıktan sonra üzerlerine cips paketinin parlak kısmı ile kaplama yapın
 • Son olarak bu parlak çubukları köşelerinden birbirine yapıştırarak parlak bir yıldız yapabilirsiniz.

Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak için daha önce paylaştığımız dondurma çubukları ile yıldız nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz boyutta çok güzel yıldızlar yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz yıldızın arkasına çift taraflı bant yapıştırarak ya da bir ip yardımı ile bunu istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı evde yapmak isteyenler için aşağıda cips paketi ile yıldız yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial