Çikolata Ambalajı ile Kitap Ayracı Yapımı

Çikolata Ambalajı ile Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çikolata ambalajı ile kitap ayracı yapımı herkesin uygulayabileceği çok kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Yediğimiz çikolataların karton olan ambalajını atmak yerine farklı şekillerde değerlendirebiliriz. Bunları çiçek ya da yıldız şeklinde kesip üzerlerini boyayarak çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. İsterseniz bizim yaptığımız gibi kalpli şeklinde bir kitap ayracı da tasarlayabilirsiniz. Evde çikolata ambalajı ile kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Çikolata Ambalajı ile Kitap Ayracı Yapımı

Evde kitap ayracı yapımı için en çok kullanılan malzemeler kağıt, karton, eva ve keçedir. Kolay kitap ayracı yapmak isterseniz bu malzemelerden herhangi birinin üzerine istediğiniz bir şekli çizip bunu kesin. Sonrasında bunun üzerine makas ile kitap sayfasının geçebileceği bir kesik yaparak güzel bir ayraç tasarlayabilirsiniz. Karton ile kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için özel olarak karton almak yerine tükettiğiniz yiyeceklerin karton ambalajını değerlendirebilirsiniz. Sizlere örnek olması için biz çikolata ambalajı kullandık.

Çikolata Ambalajı ile Kitap Ayracı
Çikolata Ambalajı ile Kitap Ayracı

Gerekli Malzemeler

  • Çikolata ambalajı
  • Kalem
  • Makas
  • Desenli bant

Çizim yeteneğiniz yoksa bizim yaptığımız gibi uygun boyutta kalp kalıbı kullanabilirsiniz.

Çikolata Ambalajı ile Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede kalp şeklinde güzel bir ayraç tasarlayabilirsiniz.

  • İlk olarak çikolata ambalajının kenarlarını açarak bunu düz bir karton haline getirin.
  • Bu kartonun üzerine kalıbı yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek kalp çizin.
  • Çizdiğiniz kalp şeklini makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bunu yaptığınızda elinizde kalp şeklinde bir karton olacak. Sonrasında bunun ön ve arka tarafını desenli bant ile kaplayın.
  • Kenarlardaki fazlalık bantları kesin. Son olarak kaplama yaptığınız karton kalbin üzerine yarım daire çizin ve bunun üzerinden makas ile geçerek kesik yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra kalpli kitap ayracı yapımı tamamdır, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı evde çocuğunuz ile birlikte yaparak onun geri dönüşümün önemini kavramasına yardımcı olabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda çikolata ambalajı ile kitap ayracı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çocukların eva ile kolay kitap ayracı yapabileceği bir örnek çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile balıklı kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial