Çiçek Yastık Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Çiçek yastık yapımı dikiş dikmekten hoşlananların keyif alabileceği bir çalışmadır. Ev dekorasyonunda önemli bir yeri olan yastıklar şıklıkları ile her zaman dikkat çeker. En hesaplı dekor ürünleri arasında bulunan bu parçaları evde kendisi yapan pek çok bayan vardır. El becerisine göre örgü ve dantelden yapılan çok şık yastık modelleri olduğu gibi kumaştan yapılan ve güzelliği ile dikkat çeken yastıklar da bulunmaktadır. Kare, dikdörtgen, yuvarlak ve daha birçok geometrik şekilde yapılan dekoratif yastık modeli mevcuttur. Biz bugün sizlere çiçek şeklinde dekoratif yastık yapımını anlatmaya çalışacağız. Bu kolay uygulama sayesinde, istediğiniz renk ve çeşitte kumaş kullanarak evinizin şıklığını tamamlayacak harika bir dekoratif yastık yapabilirsiniz. Siz de evinizde çiçeklerin oluşturduğu bahar coşkusunu hissetmek istiyorsanız çiçek yastık yapımı için gerekli malzemeleri ve çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Deneyecek olanlara keyifli çalışmalar diliyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz iki farklı renkte kumaş
  • Elyaf
  • Makas

Kumaş rengi seçimini yastığı kullanacağınız odanın dekoruna uygun bir renkten yana yaparsanız daha güzel bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu keyifli projeyi uygulamak isteyenler için aşağıda, çiçek yastık nasıl yapılır? sorusunun cevabını veriyoruz.

  • İlk olarak çiçeğin yapraklarını yapmak için çiçek yaprağı şeklinde bir kalıp çıkarın. Yapacağınız yastığın boyutuna göre çiçeğin yaprakları istediğiniz büyüklükte olabilir. Toplam 5 tane yaprak hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Diğer kumaştan çiçeğin ortası için yuvarlak bir parça kesin.
  • Çiçek yapraklarının dar kenarı dışındaki diğer kenarlarını dikerek kapatın. Hepsine aynı işlemi uyguladıktan sonra bunların içini elyaf ile güzelce doldurun.
  • Çiçeğin göbeği olarak kullanacağınız parçanın içini de elyaf ile doldurduktan sonra sıra geldi parçaları birleştirmeye.
  • Yuvarlak parçanın etrafına çiçeğin yaprak kısımlarını büzdürerek dikin.

Tüm bu aşamaların ardından evinize ayrı bir güzellik katacak olan çiçekli dekoratif yastık kullanıma hazır. Bu şekilde istediğiniz sayıda çiçek yastık dikerek evinizde bahar havası estirebilirsiniz. Canlı renklerde çiçek yastık yaparak bunu çocuğunuzun odasında dekor amaçlı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı denemek isteyenler için yastığın nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştık. Uygulamanın tüm detaylarını, çiçek yastık yapımı resimli anlatım olarak aşağıda bulabilirsiniz.

cicek-yastik-yapimi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial