Çiçek Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay sticker yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşmak istiyoruz. Stickerlar kalp, çiçek, yıldız ve daha birçok farklı şekilde olmaktadır. Sizin de bu tür bir stickera ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda çiçek sticker yapımı hakkında bilgi paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Çiçek Sticker Yapımı

Evde sticker yapımı için sıklıkla kağıt kullanılsa da farklı malzemelerle de sticker yapılabilir. Biz bugün sizlerle eva kullanarak sticker yapabileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Evde başka çalışmalardan artan evalar varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Size bahsedeceğimiz yöntemi uygulayarak evde istediğiniz renk ve boyutta çiçek sticker yapabilirsiniz. Yaptığınız çiçek stickerları okul malzemelerini süslemek için kullanabileceğiniz gibi dekoratif süs yapımında da kullanabilirsiniz.

Çiçek Sticker
Çiçek Sticker

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz veya simli eva
  • Kalam
  • Makas
  • Çift taraflı bant

Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız çift taraflı bant kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Eva ile Çiçek Sticker Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise çiçek sticker yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Tüm çiçeklerin aynı şekil ve boyutta olması için isterseniz uygulama öncesinde bir kartona çiçek çizerek bunu kalıp olarak kullanabilirsiniz.

  • Çiçek yapmak istediğiniz evanın üzerine istediğiniz boyutta çiçek çizin.
  • Daha sonra bunu makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şekilde çiçeği hazırladıktan sonra arkasına çift taraflı bant yapıştırarak ya da yapıştırıcı sürerek stickerı kullanabilirsiniz.

Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır. Aynı yöntemi uygulayarak kalp ya da yıldız sticker da yapabilirsiniz. Evde şekilli delgeç varsa bunu kullanarak kolay bir şekilde eva ile sticker yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı renkli kağıt ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile çiçek sticker yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Çiçek sticker yapmak için farklı bir yöntem uygulamak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile çiçek sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çiçek Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Çiçek Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial