Çiçek Motifleri ile Dekoratif Süs Yapımı

Çiçek Motifleri ile Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çiçek motifleri ile dekoratif süs yapımı tığ ile örgü örmeyi seven bayanların ilgisini çekecek bir çalışmadır. Tığ ile yapılan çiçek motifleri şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Farklı boyutlarda yapılabilen bu güzel motifler büyüklüklerine göre tek başına da kullanılabilir. Küçük çiçek motifleri birleştirilerek masa ve sehpa örtüsü gibi tasarımlar yapılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada da çiçek motifleri ve ağaç dalları kullanılarak güzel bir dekoratif süs yapılıyor. Çiçek motifleri ile dekoratif süs yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Çiçek Motifleri ile Dekoratif Süs Yapımı

Çiçek görünümlü motiflerle dekoratif süs yaparak güzel bir hobi ile uğraşmanın tadını çıkarabilirsiniz. Bahçeli bir evde oturuyorsanız ya da ağaç dalı bulma imkanınız varsa bu çalışmayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Rengarenk çiçek motifleri ile süslenmiş bir ağaç dalı salon ya da oturma odanız için güzel bir dekor ürünü olabilir. Ağaç dalı bulma imkanınız yoksa bir kartonla da istediğiniz büyüklükte bir ağaç dalı yapabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için çiçek motiflerine ihtiyacınız varsa daha önceden paylaştığımız, küçük örgü motifler yazımızda işinize yarayacak çiçek motifi örnekleri bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İnce bir ağaç dalı
  • Bir tane vazo
  • Tığ
  • İp

Ağaç dalını boyamak isterseniz herhangi bir renkte akrilik boya kullanabilirsiniz.

Çiçek Motifleri ile Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce ağaç dalını istediğiniz boyutta küçültün. Eğer renkli bir ağaç dalı istiyorsanız guaj boya ile istediğiniz renkte boyayın ve bir süre boyanın kuruması için bekleyin. Tığ ile aynı ya da farklı büyüklükte çiçek motifleri örün. Bu ön hazırlık aşamasının ardından aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Çiçek motiflerini aralarında boşluk bırakarak ağaç dallarına tutturun. Bunun için yaptığınız motiflerin arkasına zincir ile küçük bir halka yapabilir ve ağaç dallarını bu halkalara geçirebilirsiniz. Bunun yerine çiçekleri iğne ve iplik ile de ağaç dallarına tutturabilirsiniz.
  • Ağaç dalını bu şekilde süsledikten sonra bu güzel dekoratif süsü bir vazoya koyabilirsiniz. Ağaç dalının vazoda dik durması için bunu vazoya koyduktan sonra kenarlarını küçük çakıl taşları ile destekleyebilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay uygulama sayesinde evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Örgü çiçek yapamam diyorsanız çiçekleri keçe, eva ya da fon kartonu gibi malzemelerle yaparak bunları yapışkan ile dallara tutturabilirsiniz. Bu uygulamayı evde denemek isteyenler için aşağıda ağaç dalından dekoratif süs yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Örgü Çiçek Motifleri-1
Örgü Çiçek Motifleri-1
Çiçek Motifleri ile Dekoratif Süs
Çiçek Motifleri ile Dekoratif Süs

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial