Sosyal medyada paylaş

Çerçeveli duvar süsü yapımı ev dekorasyonu için yaratıcı fikir arayışında olan bayanların ilgisini çeken bir çalışma. Az malzeme ve pratik yapımı ile herkesin uygulayabileceği bu çalışma, oturma odası, salon gibi evin en çok misafir alan bölümleri için hazırlanabileceği gibi çocuk odası, yatak odası gibi özel odalar için de hazırlanabilir. Farklı malzemeler ile çeşitlendirebileceğiniz duvar süsü yapımı çalışması için gereken malzemeler ve yapım aşamalarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Çerçeveli Duvar Süsü Yapımı için Gereken Malzemeler

  • 1 adet kullanılmayan çerçeve
  • Kalın ancak kesilebilen karton ya da mukavva
  • Makas
  • Desen çizmek için kalem
  • Ölçüm için cetvel
  • Silikon tabancası
  • Yapma çiçekler

Çerçeveli Duvar Süsü Yapılışı

Çerçeveli duvar süsü için ilk olarak çerçeve içine yapacağınız deseni kalem ile çizin. Çizdiğiniz deseni dikkatlice kesip kartondan çıkarın. Çıkardığınız karton desenin üzerine silikon tabancası ile yapma çiçekleri yapıştırın. Burada isterseniz, farklı malzemeler de kullanabilirsiniz kartonu kaplamak için. Büyük bir karton ile çerçevenin içi için şeklinde uygun bir parça kesip hazırladığınız çiçekli deseni bu kartona monte edebilirsiniz. İsterseniz çerçeve içine başka karton kesmeden çiçeklerle süslü desenli kartonu duvara monte edip, çerçeveyi etrafından monteleyebilirsiniz. Her iki şekilde de duvar süsünü hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Çerçeveli, çiçekli duvar süsünü hazırlarken isteğinize göre desen uygulayabilirsiniz. İsterseniz örnek çalışmada olduğu gibi her hangi bir harfi uygulayabilir, isterseniz de daha özel bir desen ile duvar süsünü hazırlayabilirsiniz. Süsün hazırlanmasında renkli çiçekler kullanabileceğiniz gibi tek renk çiçekler de kullanabilirsiniz. Tek renk çiçek seçiminde kullanacağınız odanın genel dekorasyon rengine dikkat etmenizi öneririz. Merak eden ve kendi evi için uygulamak isteyenlere çerçeveli duvar süsü yapımı resimli anlatım çalışması aşamaları ve detaylarını aşağıda paylaşıyoruz. Siz de bu resimleri inceleyerek kendi eviniz için özel bir süs hazırlayabilirsiniz.

yapma-çiçekler-ile-duvar-süsü

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Örnek çerçeve işinde çok zevkli bir ürün ortaya çıkmış. Görünce evde hazırda çerçevem var mı diye düşündüm hemen 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial