Çengelli İğneden Bileklik Yapımı

Çengelli İğneden Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çengelli iğneden bileklik yapımı takı tasarımı yapmaya yeni başlayanlar için en ideal projeler arasında bulunmaktadır. Son yıllarda bayanlar arasında yaygınlaşan hobi çalışmalarından birisi olan takı tasarımı sadece ülkemizde değil tüm dünyada popülerdir. Başlangıçta evde sıkılmadan vakit geçirmek amacı ile bu tür çalışmalara başlayan bayanlar zamanla bu konuda kendilerini geliştirerek bu hobiyi bir mesleğe dönüştürebilirler. Bayanların en fazla kullandığı aksesuarlar arasında farklı bileklik modelleri yer almaktadır. Biz de bugün evde kendine bileklik yapmak isteyenler için pratik ve keyifli bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Sizlere yapımını anlatacağımız bileklik, şık tasarımı ile bilezik görünümünde olup bunu spor ya da klasik olarak yapmak sizin elinizde. Bileklik yapımı için farklı teknikler kullanılmaktadır. Bizim sizlere örnek olarak sunacağımız proje sadece iğneye boncuk geçirmeye dayalı oldukça kolay bir uygulama. Takı tasarımı yapmaya yeni başlayanların yaptıkları işten keyif almaları için kolay bileklik yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının tüm detaylarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

 Gerekli Malzemeler

 • İnce bir lastik
 • Makas
 • Farklı renkli küçük boncuklar
 • Küçük çengelli iğneler

Çengeli iğneden bileklik yapımından güzel bir sonuç elde etmek için kullanacağınız malzemelerin bu çalışma için uygun olması gerekir. Estetik bir görünüm için küçük çengelli iğneler ve bunlara uygun minik boncuklar kullanmalısınız. Alttan görünmemesi için kullanacağınız lastik de ince olmalıdır. Çengelli iğneden bileklik nasıl yapılır? öğrenmek istiyorsanız aşağıda bu sorunun cevabını tüm detayları ile birlikte paylaşıyoruz.

 • İlk olarak boncukları çengelli iğnelere tek tek geçirin. İğnelere aynı renk boncuklar geçirebileceğiniz gibi farklı renkte boncuklar geçirerek daha renkli bir tasarım da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size kalmış.
 • Bilekliği yapmanıza yetecek kadar boncuklu iğne hazırladıktan sonra sıra bunları şık bir bilekliğe çevirmeye geldi.
 • İnce lastikten 2 tane uzun parça kesin.
 • Boncuk geçirdiğiniz çengelli iğneleri dikkatli bir şekilde bu lastiklerin ikisinin de içinden geçirin.
 • Kolunuzun ölçüsüne uygun bir boyuta gelinceye kadar uygulama bu şekilde devam edin.
 • Kolunuza göre ayarlamayı yapın ve son taktığınız çengelli iğnenin içinden lastik uçlarını geçirin.
 • Lastiklerin uçlarına sağlam bir şekilde düğüm attıktan sonra boncuklu bilekliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Çengelli İğneden Bileklik Yapımı
Çengelli İğneden Bileklik Yapımı

 

 

Yukarıda sizlerle çengelli iğneden kolay bileklik yapımı ile ilgili görseler paylaştık. Uygulamayı dikkatli bir şekilde yaptığınızda siz de böyle şık bir aksesuara sahip olabilirsiniz. Kendi tasarımınız olan bilekliği sevdiklerinize hediye ederek onlara hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. İsterseniz bu tür şık bileklikler yapıp bunları satarak ek gelir de elde edebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial