Çengelli İğne ile Çanta Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle kolay çanta süsü yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Okul çantanıza ya da günlük hayatta kullandığınız çantanıza takmak için çanta süsüne ihtiyacınız varsa evde kendiniz yapabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntem sayesinde kısa sürede şık bir çanta aksesuarı yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz boncuk ve çengelli iğne ile çanta süsü yapımı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Çengelli İğne ile Çanta Süsü Yapımı

Evde çanta süsü yapmak istiyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız kolay bir yöntem tercih edebilirsiniz. Boncuk ve çengelli iğne kullanarak yapacağınız çanta süsü şık görünümü ile hoşunuza gidecektir. Uygulamanın yapımında orta boy çengelli iğne ve küçük ya da büyük boyutta boncuklar kullanabilirsiniz. Elinizde şekilli ya da harfli boncuklar varsa bunlar da çanta süsü yapımında kullanılabilir. Kum boncuk ve şekilli boncuklarla yaptığımız çanta süsünü daha önce paylaşmıştık. Bugün de küçük tahta boncuklarla yapılan bir örnek çalışma paylaşıyoruz. İsterseniz aynı uygulamayı küçük çengelli iğnelerle de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Çengelli iğne
  • Boncuk

Çengelli İğne ile Çanta Süsü Nasıl Yapılır?

İğne ve boncuklar hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede şık bir çanta süsü yapabilirsiniz.

  • Çatal iğneyi açın ve boncukları istediğiniz şekilde sıralayın.
  • Bu aşamada her iğneye tek renk boncuk sıralayabileceğiniz gibi isterseniz farklı renkte boncuklar da tercih edebilirsiniz.
  • Yeterli sayıda boncuk takılmış çengelli iğne hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
Çengelli İğne ile Çanta Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Çengelli İğne ile Çanta Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Biz çanta süsü yapımında kullanmak için 8 tane boncuklu çengelli iğne hazırladık. Siz de bu şekilde istediğiniz sayıda hazırlayabilirsiniz.
  • Hazırladığınız bu iğneleri boş bir çengelli iğneye geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra boncuklu çanta süsü yapımı tamamlanmış oluyor. İğnenin boş olan tarafını çantaya geçirerek süsü kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan farklı boyutta boncuklar varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Aynı yöntem ile fermuar süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, boncuk ile fermuar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda uygulamanın videolu anlatımını paylaşıyoruz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial