Çengelli İğne ile Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde anahtarlık yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Anahtarlık yapmak istiyor fakat incelediğiniz çalışmaların zor olduğunu düşünüyorsanız size anlatacağımız yöntemi deneyebilirsiniz. Çengelli iğne ve boncuk kullanarak yapacağınıza anahtarlık şık görünümü ile hoşunuza gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz çengelli iğne ile anahtarlık yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çengelli İğne ile Anahtarlık Yapımı

Evde anahtarlık yapmak için elinizdeki birçok malzemeyi kullanabilirsiniz. Elinizde karton varsa bunu yıldız veya kalp şeklinde kesip istediğiniz renkte boyayarak anahtarlık yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, kartondan anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Aynı şekilde keçe ve eva ile de anahtarlık yapabilirsiniz. Farklı bir malzeme ile çalışma yapmak isterseniz çengelli iğne ve boncuk kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada orta boy çengelli iğne ve küçük tahta boncuklar kullandık. Siz isterseniz farklı boyutta iğne ve boncuk ile de yapabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 5 tane orta boy çengelli iğne
  • Boncuk
  • İğneleri geçirmek için halka
  • Anahtarlık halkası

Uygulamanın yapımında çengelli iğneden geçebilen her türlü boncuğu kullanabilirsiniz. Elinizde fimo boncuk varsa bunlarda anahtarlık yapımı için uygundur.

Çengelli İğne ile Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Çengelli iğne ve diğer malzemeler hazır ise anahtarlık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vererek boncukları gruplara ayırın.
  • Daha sonra çengelli iğnelere boncukları geçirin.
Çengelli İğne ile Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Çengelli İğne ile Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde 5 tane çengelli iğne hazırladıktan sonra bunları bir halkaya geçirin.
  • Boncuklu çengelli iğnelerin olduğu halkaya anahtarlık halkasını geçirin.

Tüm bu aşamalardan sonra boncuklu anahtarlık yapımı tamamlanmış oluyor. Anahtarlığı yaparken şekilli boncuklar kullanarak değişik bir tasarım oluşturabilirsiniz. Yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde evde kendiniz ve sevdikleriniz için şık anahtarlıklar yapabilirsiniz. İsterseniz harfli boncuklardan kullanarak kişiye özel bir tasarım yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilirler. Aynı yöntem ile güzel bir çanta süsü yapmak isterseniz, çengelli iğne ile çanta süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial