Cd’den Dekoratif Perde Yapımı

Cd'den Dekoratif Perde Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd’den dekoratif perde yapımı, eski cd’leri değerlendirmek için uygulanabilecek en kolay ve eğlenceli yöntemlerden biridir. Çoğumuzun evinde eskidiği ya da artık çalışmadığı için bir köşeye atılmış cd’ler bulunmaktadır. Bunları çöpe atmak veya ortalıkta yayıntı yapmasını önlemek için basit bir işlem uygulayarak, çok güzel bir dekoratif perdeye sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere cd’lerden dekoratif perdenin nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde anlatıyoruz.  

Cd’den Dekoratif Perde Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Cd
  • Ataş
  • Matkap
  • Perdeyi asmak için askı

Cd’den Dekoratif Perde Nasıl Yapılır?

  • Elinizdeki cd sayısına göre perdenin boyutunu belirlemekle işe başlayın.
  • Cd’leri matkap yardımı ile iki yanlarından delin.
  • Bu deliklerden ataşları geçirerek perdeyi yapın.
  • Perdeyi tamamladıktan sonra askı olarak kullanacağınız metal veya ahşap aparata geçirin.

Bu çalışma ile yapacağınız perdeyi ister düz, isterseniz kısadan uzuna doğru asimetrik olarak yapabilirsiniz. Perde dekor amacı ile kullanılacağı için asimetrik bir şekilde olması daha şık görünmesini sağlayacaktır. Cd’den dekoratif perde yapmak çok kolay bir çalışma olduğu için isteyen herkes rahatlıkla uygulayabilir. Perdenin daha şık olmasını isteyenler cd’leri matkapla deldikten sonra bunların üzerini boyalarla renklendirebilirler. Dilerseniz bunların üzerine bocuk veya parlak taşlar yapıştırarak da farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Kendi el emeğinizle yapmış olduğunuz perdeyi evinizin istediğiniz odasında kullanabilir, dilerseniz kapı perdesi olarak da değerlendirebilirsiniz. Gençler ve çocuklar odalarında böyle orjinal tasarımlar olmasından hoşlandıkları için çocuğunuzun odasının dekoruna uygun bir perde yapabilirsiniz. Eski cd’leri değerlendirmek için bunlardan duvar süsü de yapabilirsiniz. Elinizdeki cd’lerin sayısına ve malzemelerinize göre daha birçok farklı tasarım yapmanız mümkün. Hayal gücünüzü biraz çalıştırarak, hiç bir masraf yapmadan kendi el emeğinizle yaptığınız çok güzel bir dekoratif ürüne sahip olabilirsiniz.

Cd’den dekoratif perde nasıl yapılır? sorusunun cevabını bu yazımızda paylaştık. Aşağıda verdiğimiz konu ile ilgili resimli anlatımı inceleyerek, siz de hiç zorlanmadan bu çalışmayı yapabilirsiniz.

cd-den-dekoratif-perde-yapimi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial