Cd'den Balık Şeklinde Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd’den balık şeklinde süs yapımı evdeki kullanılmayan cd’leri değerlendirebileceğiniz kolay bir uygulamadır. Dekoratif balığın bitmiş halini görenler uygulamanın yapımının zor olduğunu düşünebilirler. Oysa ki uygulamanın yapılışı oldukça kolaydır. İşin en öneli kısmı cd’leri uygun parçalara ayırmaktır. Sonrasında bu parçaları birbirine yapıştırarak güzel bir dekor ürünü tasarlayabilirsiniz. Cd’den balık şeklinde süs yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cd’den Balık Şeklinde Süs Yapımı

Evde atılmayı bekleyen eski cd’ler varsa bunları değerlendirmek için size bahsedeceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Evde cd ile balık yapmak çok fazla el becerisi gerektirmediği için isteyene herkes bu çalışmayı rahatlıkla yapabilir. Kullanılmayan cd’ler de birçok atık malzeme gibi değerlendirilebilir. Geri dönüşüm kategorimizde cd kullanılarak yapılan çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Elinizde çok sayıda kullanılmayan ce varsa bunlarla dekoratif bir balık yaparak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda cd
  • Cd’leri kesmek için makas ya da bıçak
  • Yapıştırıcı

Cd’den Balık Şeklinde Süs Nasıl Yapılır?

Cd ile balık şeklinde dekoratif süs yapmak için cd’ler uygun şekilde kesilmelidir. Bunu yaparken cd’lerin kırılmaması ve çatlamaması gerekmektedir. Bu nedenle keskin bir makas ya da bıçak kllanmanız gerekiyor. Gerekli hatırlatmayı yaptıktan sonra gelelim cd ile balık şeklinde süs yapımına.

  • İlk olarak cd’leri kesmekle işe başlamalısınız. Bunun için makas ya da bıçak ile bunları 4 eşit parçaya kesmeniz gerekiyor.
  • Uygulamanın yapımında kaç tane cd kullanılacağı yapacağınız tasarımın büyüklüğüne göre değişebilir.
  • İlk olarak cd parçalarını yapıştırmadan üst üste koyarak nasıl bir balık yapacağınıza karar vermelisiniz.
  • Sonraki aşamada cd parçalarını yapışkan ile birbirinin üstüne tutturarak balığı yapmalısınız.
  • Bunu yaparken cd parçalarını aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yerleştirmeye dikkat etmelisiniz.
  • Balığı yaptıktan sonra bunu duvara asabilir ya da bir yere dik olarak koyabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Aynı yöntemi balık dışında başka figürler yapmak için de uygulayabilirsiniz. Hayal gücünüzü ve elinizdeki malzemeleri kullanarak kendi özel tasarımızı oluşturabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenlerin faydalanması için aşağıda cd ile balık şeklinde dekoratif süs yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Elinizde 1 tane cd varsa bunu değerlendirmek için daha önceden paylaştığımız, cd ile mozaik desenli dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cd'den Balık Şeklinde Süs Yapımı
Cd’den Balık Şeklinde Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial