Cd ve Eva Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı

Cd ve Eva Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ve eva kağıdı ile dekoratif süs yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla yapabileceği çok kolay bir uygulamadır. Günümüzde çeşitli atık malzemeleri değerlendirmek için yapılan çok güzel kendin yap çalışmaları bulunmaktadır. Bu tür çalışmalardan örnekleri sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Bugün size bahsedeceğimiz cd ve eva kağıdı ile dekoratif süs yapımı da böyle çalışmalara güzel bir örnektir. Bu uygulama sayesinde kullanmadığınız cd’lerin yanı sıra başka çalışmalardan kalan eva kağıtlarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu çalışmayı evde denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanmadığınız eski bir cd
  • İstediğiniz renkte eva kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Biz uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı olan simli eva kağıtlarından kullandık. Siz de bunlardan kullanırsanız ayrıca yapışkan kullanmanıza gerek yoktur.

Cd ve Eva Kağıdı ile Nasıl Dekoratif Süs Yapılır?

Simli eva kağıdı ile süs yapmak için ilk olarak cd’yi güzelce silerek temizlemeniz gerekiyor. Malzemeler hazırsa aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Cd’nin üzerini süslemek için eva kağıdından küçük figürler yapmanız gerekiyor. Kendi zevkinize göre çiçek, kalp ya da kelebek gibi figürler yapabilirsiniz. Biz kelebek yapmayı tercih ettik. Siz de eva kağıdı ile kolay kelebek yapmak isterseniz bundan küçük kareler kesin. Bu kareleri makasla çapraz olarak ortadan ikiye kesin. Daha sonra bu parçaları sivri uçları birbirine bakacak şekilde yapıştırın.
  • Bu şekilde cd’nin parlak tarafını süsledikten sonra dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Cd’nin ortasındaki delikten bir ip ya da ince bir kurdele geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

İsterseniz bu şekilde 3 tane cd süsleyip bunları bir kurdele yardımı ile birbirine tutturarak 3’lü duvar süsü de yapamanız mümkün. Evde kolay bir şekilde yapacağınız bu dekoratif süsü duvara asmak yerine sehpanızın üzerine koyarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Siz de bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda evde kolay dekoratif süs yapımı hakkında size ilham verecek bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Deneyecek olanlara kolay gelsin.

Cd ve Eva Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı
Cd ve Eva Kağıdı ile Dekoratif Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial