Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir
Sosyal medyada paylaş

Cd nasıl şeffaf hale getirilir? bunu merak ediyorsanız yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Eski cd’ler evde dekoratif süs yapımında sıkça kullanılmaktadır. Bu cd’ler bütün olarak ya da kesilerek kullanılabilir. Bazı kendin yap çalışmalarında cd’lerin üzeri kazınarak bunların şeffaf hale getirilmesi gerekmektedir. Siz de böyle bir çalışma yapmak istiyor fakat cd’yi nasıl şeffaf hale getireceğinizi bilmiyorsanız size bahsedeceğimiz çok kolay yöntemi uygulayabilirsiniz.

Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir?

Evde cd üzerine boyama yapacaksanız bunun üzerindeki parlak katı çıkararak şeffaf bir hale getirmeniz gerekebilir. Böyle bir durumda cd’nin üzerini çizmeyecek ve bunu çatlatıp kırmayacak bir yöntem uygulamak gerekmektedir. Kullanılmayan cd üzerindeki yazıları çıkarmak için bant kullanabilirsiniz. Bant ile parlak katın nasıl çıkarılacağını öğrenmek isterseniz şeffaf bir bant temin etmeniz gerekmektedir.

Gerekli Malzemeler

Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-1
Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-1
  • Kullanılmayan bir cd
  • Koli bandı
  • Makas

Cd Üzerindeki Yazılar Nasıl Çıkarılır?

Cd ve bant hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede cd’yi şeffaf bir hale getirebilirsiniz.

Koli bandını açın ve bunu cd’nin üzerinde resim olan dış tarafına yapıştırın. Bandın üzerine elinizle bastırarak iyice yapışmasını sağlayın.

Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-2
Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-2

Yapıştırdığınız bandı hızlı bir şekilde kesin. Bu şekilde bandın çıktığı yerdeki boyalı yüzey kazınarak şeffaf hale gelecektir. Koli bandının boya yapışan kısımlarını makas ile kesin. Tüm yüzey tamamen kazınıp şeffaflaşana kadar aynı uygulamaya devam edin. Uygulama sonrasında cd üzerinde boya kalıntıları kalmışsa bunların üzerine tekrar bant yapıştırarak çıkarabilirsiniz. Son olarak cd’nin üzerini silerek temizleyebilirsiniz.

Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-3
Cd Nasıl Şeffaf Hale Getirilir-3

Tüm bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınızda cd şeffaf bir görünüme kavuşacaktır. Buradan sonrasında cd üzerine zevkinize göre boyama ya da süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz şeffaf cd’yi makas yardımı ile kalp, yıldız, çiçek ya da farklı şekillerde kesebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle cd’nin üzeri nasıl yüzülür? sorusunun cevabını paylaştık. Siz de bu kolay yöntem sayesinde cd’ye herhangi bir zarar vermeden kolaylıkla yüzebilirsiniz. Cd’yi kesmek isterseniz daha önce paylaştığımız cd nasıl kesilir? yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial