Cd Nasıl Kesilir
Sosyal medyada paylaş

Cd nasıl kesilir? sorusunun cevabını öğrenerek siz de evde yapacağınız kendin yap çalışmalarında daha güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Günümüzde eski cd’leri değerlendirmek için farklı çalışmalar yapılmaktadır. Bu cd’lerin üzeri kağıt, keçe ya da eva ile kaplanarak çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra cd’lerin üzerine pul, küçük parlak taşlar ya da düğme de yapıştırılabilir. Bazı kendin yap çalışmalarında ise cd’ler ip ile kaplanmaktadır. Bu tür çalışmalardan farklı olarak cd’leri keserek de çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Cd Nasıl Kesilir?

Elinizdeki kullanılmayan cd’leri değerlendirmek isterseniz bunların üzerine küçük kelebek, çiçek ya da kalp figürleri çizip bunları keserek harika dekoratif süsler yapabilirsiniz. Eğer bu size zor geliyorsa cd’yi küçük üçgen, daire ya da dikdörtgen parçalar halinde de kesebilirsiniz. Böyle bir uygulama yapmak istediğinizde cd’yi kırmadan ve parlak yüzeyine zarar vermeden kesmeniz gerekmektedir. Bu sert nesneyi doğrudan makas ile keserseniz çatlayabilir. Böyle bir sorun yaşamamak için çalışmaya başlamadan önce size bahsedeceğimiz pratik yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi cd’nin sert bir yapısı vardır. Bunu kolay kesebilmek için bir kabın içine kaynar su doldurup bunun içinde cd’yi 10 dakika bekletebilirsiniz. Sürenin sonunda elinizi yakmamaya dikkat ederek cd’yi sıcak suyun içinden çıkarıp kuruladıktan sonra makas ile kolay bir şekilde kesebilirsiniz. Uygulama öncesinde cd’nin kenarını makas ile keserseniz bu konuda işiniz kolaylaşacaktır.

Kedilen Cd’ye Nasıl Şekil Verilir?

Cd’yi makas ile kesilebilecek duruma getirdikten sonra buna şekil vermek isterseniz, kesilen cd’ye nasıl şekil verilir bunu da anlatalım. Cd kesmek için buna nasıl bir şekil vereceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Bunu daire, dikdörtgen ya da üçgen parçalar halinde kesebilirsiniz. Cd ile daire şekilde parçalar yapmak isterseniz bunun üzerine istediğiniz büyüklükte daire şeklinde bir kalıp koyup etrafından kalem ile geçin. Sonrasında çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde istediğiniz sayıda daire şeklinde parlak süs yapabilirsiniz.

Kesilen Cd'ye Nasıl Şekil Verilir
Kesilen Cd’ye Nasıl Şekil Verilir

Dikdörtgen şeklinde süs yapmak isterseniz cd’den istediğiniz kalınlıkta şeritler keserek bunları makas ile birkaç parçaya bölmeniz yeterlidir. Üçgen şeklinde parlak süsler yapmak için de kestiğiniz kare parçaları makas ile köşelerden çapraz olarak kesmeniz gerekmektedir. Yapacağınız bu parlak süsleri çerçeve ya da başka dekoratif ürünleri süslemek için kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntem sayesinde eski cd’leri değerlendirirken çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Evde yılbaşı süslemesi yapacağınız zaman yuvarlak nesneleri kestiğiniz cd parçaları ile süsleyerek harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Evde bu güzel çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda cd kesimi resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Cd’yi kesmeden bütün olarak kullanarak güzel bir dekor ürünü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız cd ve düğmelerle dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cd Kesimi Resimli Anlatım
Cd Kesimi Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial