Cd ile Resim Paleti Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle çocuğunuz için evde resim paleti yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Çocuğunuzun resim yaparken kullanmak için bir boya paletine ihtiyacı varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için plastik kapak ve daire şeklinde plastik bir malzeme yeterlidir. Birlikte yapacağınız resim paletini çocuğunuz severek kullanacaktır. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isterseniz, cd ile resim paleti yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cd ile Resim Paleti Yapımı

Evde resim paleti yapımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Çoğu uygulamada plastik kapak ve yoğurt kabı kapağı kullanılmaktadır. Yoğurt kabının kapağı zemini oluştururken plastik kapaklar da boya karıştırmak için kullanılmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız, plastik kapaklarla resim paleti nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Elinizde boş yoğurt kabı yoksa aynı uygulamayı cd ile de yapabilirsiniz. Evde değerlendirmek için beklettiğiniz cd varsa bununla sevimli bir resim paleti yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  •  1 tane cd
  • 6 tane plastik kapak
  •  Yapıştırıcı

Cd ile Resim Paleti Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında kullanacağınız kapakların hepsi aynı boyutta olabileceği gibi isterseniz farklı boyutta kapaklar da kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kullanacağınız kapak sayısı bunların boyutuna göre değişmektedir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada küçük su şişelerinin kapaklarından 6 tane kullanılmıştır. İsterseniz kapaklardan 5 tanesini küçük, 6. kapağı ise büyük olarak da kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında farklı renkte kapaklar kullanırsanız ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır. Malzemeler hazır ise resim paleti yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kapakları cd üzerine koyarak bunları ne şekilde yapıştıracağınızı belirleyebilirsiniz.
Cd ile Resim Paleti Yapımı Resimli Anlatım
Cd ile Resim Paleti Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra bu kapakların alt tarafına yapıştırıcı sürerek bunları tek tek cd’nin parlak yüzeyine yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra cd ile resim paleti yapımı tamamlanmış oluyor. Çocuğunuz paleti hemen kullanmaya başlayabilir. İsterseniz paletin ortasındaki deliğin üzerine çiçek, yıldız ya da kalp şeklinde küçük bir süsleme yaparak daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda cd ile resim paleti yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial