Cd ile Resim Çerçevesi Yapımı

Cd ile Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ile resim çerçevesi yapımı kullanmadığınız eski cd’leri değerlendirmenin en güzel yollarından birisidir. Günümüzde resim çerçevesi en çok kullanılan dekor ürünlerindendir. Özellikle parlak resim ve ayna çerçeveleri salon dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Bugün sizlere anlatacağımız çok kolay kendin yap uygulamasını yaparak hem eski cd’leri değerlendirebilir hem de çok güzel bir resim çerçevesine sahip olabilirsiniz. Evinizde eski cd’ler varsa bunları değerlendirmek için hemen kolları sıvayabilirsiniz. Daha önceden sizlerle eski cd’ler ile yapılan dekoratif ürünler hakkında birçok örnek uygulama paylaştık. Bu projede onlar gibi çok kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Siz de eski cd ile resim çerçevesi yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Kullanılmayan cd’ler
 • Karton resim çerçevesi
 • Tutkal
 • Fırça ( tutkalı sürmek için )
 • Gazete kağıdı
 • Sert bir cisim ( cd’yi kırmak için kullanılacak )
 • Siyah boya

Cd ile Nasıl Resim Çerçevesi Yapılır?

Cd den resim çerçevesi yapmak için ilk önce cd’leri kırarak küçük parçalara ayırmanız gerekiyor. Bunun için üzerlerine çekiç gibi sert bir cisim ile vurarak kırmalısınız. Cd’leri kırdıktan sonra aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamaya başlayın. Çalışmayı yapmaya başlamadan önce masanın üzerine gazete kağıdı sererek gerekli koruma önlemini almayı unutmayın.

 • Karton çerçevenin birazına tutkal sürün, bunu fırça ile hafifçe yaydırdıktan sonra kırık cd parçalarını tutkalın üzerine koyarak yapışmalarını sağlayın.
 • Daha sonra çerçevenin kalan yerlerine de tutkal sürüp kırık cd parçaları ile kaplayın. Tutkal çabuk kuruduğu için çerçeveye azar azar sürerek uygulamayı yapmanız gerekiyor.
 • Karton çerçevenin tamamını bu şekilde kapladıktan sonra arada kalan boşlukları da siyah boya ile doldurun.
 • Sürdüğünüz yapışkan ve boya kuruduktan sonra parlak resim çerçevesini hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı uygulamayı ayna çerçevesi ya da başka dekoratif ürünler tasarlamak için de yapmanız mümkün. Böyle şık bir resim çerçevesi evinizin salonunda çok hoş duracaktır. Sevdiklerinize hediye olarak da bu resim çerçevesinden yapabilirsiniz. Bu eğlenceli projeyi evde denemek isterseniz uygulamanın detayları hakkında daha iyi bilgi sahibi olmanız için aşağıda, cd ile resim çerçevesi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Cd ile Resim Çerçevesi Yapımı
Cd ile Resim Çerçevesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial