Cd ile Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ile duvar süsü yapımı çok kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için evde keyif alarak yapabilirsiniz. Evinizde iş görmeyen cd’ler varsa bunları atmak yerine dekoratif süs yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu cd’lerin üzerine çeşitli süslemeler yaparak salon ya da oturma odasında kullanacağınız harika bir duvar süsü yapabilirsiniz. Evde cd ile duvar süsü yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Cd ile Duvar Süsü Yapımı

Evde duvar süsü yapımı için cd kullanmak isterseniz bunların parlak yüzeyine evdeki malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada süsleme yapmak için plastik kapak ve eva parçaları kullanılmış. Evde başka çalışmalardan artan küçük eva parçaları varsa bunları uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Biriktirdiğiniz plastik kapaklar varsa bunlarla yapacağınız çiçekler ile duvar süsünü daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Eski cd
  • Plastik kapak
  • Eva
  • Falçata
  • Makas
  • Yapıştıcı

Cd ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Duvar süsü yapmında kullanacağınız cd’leri orjinal halleri ile kullanabileceğiniz gibi isterseniz bunların boyalı kısımlarını kazıyarak şeffaf bir hale getirerek de kullanabilirsiniz. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız cd nasıl şeffaf hale getirilir yazımıza göz atabilirsiniz. Şimdi gelelim duvar süsünün nasıl yapılacağına.

  • Elinizdeki eva parçalarını makas ile küçük parçalar halinde kesin.
  • Plastik kapakların iç taraflarındaki izlerin üzerinden falçata ile geçerek kesikler yapın. Bu kesikleri dışa doğru açtırarak çiçeği yapabilirsiniz. İsterseniz çiçeklerin ortasına düğme ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Bu konuda bir örnek çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.
  • Çiçekleri ve eva parçalarını bu şekilde hazırladıktan sonra bunlarla cd’lerin üzerine istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Son olarak bu cd’leri bir kartona yapıştırabilir ya da bir ip yardımı ile birbirine tutturabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde çok güzel duvar süsleri yapabilirsiniz. İsterseniz cd’lerin üzerine süsleme yapmak için renkli fon karonu ya da kağıt da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda cd ile duvar süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Cd ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Cd ile Duvar Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial