Cd ile Dokuma Bardak Altlığı Yapımı

Cd ile Dokuma Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ile dokuma bardak altlığı yapımı isteyen herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir el işi çalışmasıdır. Dokuma bardak altlığı denince aklınıza zor bir uygulama gelmesin çünkü bunu yapmak oldukça kolay. Evde güzel bir bardak altlığı yapmak istiyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız dokuma bardak altlığı yapmayı deneyebilirsiniz. Gerekli malzemeler ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Cd ile Dokuma Bardak Altlığı Yapımı

Evde dokuma bardak altlığı yapmak için tek ihtiyacınız olan şey kullanılmayan bir cd ve ip. Elinizde başka çalışmalardan kalan artık ipler varsa bunları bardak altlığı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanmadığınız eski bir cd
  • Yün ip
  • İğne ya da buna benzer ince bir nesne ( dokuma yapmak için )
  • Makas

Uygulamanın yapımında tek renk ip kullanabileceğiniz gibi isterseniz  birkaç farklı renkte ip kullanarak daha şık bir bardak altlığı yapabilirsiniz.

Dokuma Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Çalışmayı rahat yapabilmek için ipi bir yorgan iğnesine geçirebilir ya da ucuna biraz bant dolayıp bunu iğne gibi kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise dokuma bardak altlığı yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak dokuma yapmak için zemini oluşturmanız gerekiyor. Bunun için ipi cd’nin ortasından geçirerek bir uçtan diğer uca kadar arada biraz boşluk bırakarak dolayın.
  • Bu şekilde zemini oluşturduktan sonra ipin ucuna iğne ya da buna benzer bir nesne geçirin.
  • Dokumayı nasıl yapacağınıza gelince, ipi zemine doladığınız iplerin bir altından bir üstünden geçirmelisiniz.
  • Cd’nin üzerini komple bu şekilde dokuduktan sonra ipi koparın ve ucunu arka tarafa çekerek burada düğümleyin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra cd ile dokuma bardak altlığı yapımı tamamdır. Hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Size bahsettiğimiz bu kolay çalışma sayesinde evde çok güzel bardak altlıkları yapabilirsiniz. Üzerine dokuma yaptığınız cd’yi dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. İsterseniz birkaç tane cd’nin üzerine dokuma yapıp bunları bir ip ya da kurdele ile birbirine ekleyerek güzel bir duvar süsü de yapabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, dokuma bardak altlığı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Aynı uygulamayı cd yerine karton kullanarak yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, dokuma bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Cd ile Dokuma Bardak Altlığı Yapımı
Cd ile Dokuma Bardak Altlığı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial