Cd ile Dekoratif Saat Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cd ile dekoratif saat yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Çoğumuzun evinde kullanılmayan cd’ler bulunmaktadır. Bunları değerlendirmek için yapılan farklı kendin yap çalışmaları bulunmaktadır. Bu cd’lerin üzeri boya ya da farklı malzemelerle süslenebilir. Cd’ler bir makas ile kesilerek süsleme yapmak için kullanılabilir. Bunların üzerine süslemeler yapıldıktan sonra ip ya da kurdele ile püsküller yapılarak çok güzel duvar süsleri de tasarlanabilir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada eski cd’ler kullanılarak dekoratif saat yapılıyor. Siz de cd ile dekoratif saat yapmak isterseniz bu yazımızda paylaşacağımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Cd ile Dekoratif Saat Yapımı

Evde cd ile saat yapmak için 1 tane bile cd olsa yeterlidir. Tek bir cd’nin üzerine 1’den 12’ye kadar rakamlar yapıp sonrasında akrep ve yelkovan gibi parçaları da hazırlayıp yerlerine takarak güzel bir saat yapabilirsiniz. Evde çok sayıda kullanmadığınız cd varsa bunlarla harika dekoratif saatler tasarlayabilirsiniz. Bu konuda hayal gücünüzü ve elinizdeki malzemeleri kullanmanız yeterlidir. Okul öncesi çocukların yaptıkları etkinlikler arasında bu tarz çalışmalar da bulunmaktadır. Küçük çocuğunuz varsa onunla birlikte evde böyle güzel bir çalışma yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, cd ile saat yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını paylaşalım.

Gerekli Malzemeler

  • Kullanılmayan eski cd’ler
  • Yapıştırıcı
  • Boya, arkası yapışkanlı rakamlar ya da küçük pul gibi süsleme aksesuarları
  • Siyah ve kırmızı fon kartonu
  • Raptiye

Gerçek saat yapmak isterseniz bunun için bir saatin akrep ve yelkovanın olduğu orta kısmını da gerekmektedir.

Cd ile Dekoratif Saat Nasıl Yapılır?

İlk olarak elinizdeki cd sayısına göre nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Uygulamaya başlamadan önce cd’leri güzelce silerek temizlemeyi unutmayın. Dekoratif saat yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak cd’leri yapacağınız tasarıma uygun şekilde birbirinin üstüne yapıştırın.
  • Yapışkan kuruduktan sonra bunun üzerine boya ya da yapıştırmalı rakamlarla 1’den 12’ye kadar sayıları yapın. İsterseniz rakamları yapışkanlı eva ile de yapabilirsiniz. Bunların arkası yapışkanlı olduğu için ayrıca yapıştırıcı kullanmanıza da gerek kalmayacaktır.
  • Son olarak siyah ve kırmızı fon kartonu ile akrep ve yelkovanı yaparak yerine tutturun. Evde eski bir saat varsa bunun ortasındaki parçayı çıkararak yaptığınız dekoratif saate tutturabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra cd ile dekoratif saat yapımı tamamdır. Bu güzel dekor ürününü istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evinizin salonunda ya da oturma odasında kullanabileceğiniz çok güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda dekoratif saat yapımı hakkında bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Cd ile Dekoratif Saat
Cd ile Dekoratif Saat
Cd ile Dekoratif Saat-1
Cd ile Dekoratif Saat-1
Cd ile Dekoratif Saat-2
Cd ile Dekoratif Saat-2
Cd ile Dekoratif Saat-3
Cd ile Dekoratif Saat-3
Cd ile Dekoratif Saat-4
Cd ile Dekoratif Saat-4

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial