Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Videolu Anlatım

Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Videolu Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Cd ile bardak altlığı yapımı videolu anlatım kolay bir kendin yap çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Günümüzdeel becerisine güvenen bayanlar evde çok güzel bardak altlıkları yapmaktalar. Örgü ve dantel bardak altlıklarının yanı sıra keçe ve eva ile yapılan tasarımlar da bulunmaktadır. Yeni bardak altlıklarına ihtiyacınız var ve örgü ya da dikiş bilmediğiniz için bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız, eva ile bardak altlığı yapmayı deneyebilirsiniz.

Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Videolu Anlatım

Evde kolay bardak altlığı yapımı denince aklımıza kesme ve yapıştırma yöntemi ile yapılan tasarımlar gelmektedir. Ahşap, karton ya da plastik bir zemin üzerine keçe veya eva yapıştırılarak kolay bir şekilde bardak altlığı yapılabilir. Böyle bir çalışma yapmak isterseniz ilk olarak uygun boyutta kare, dikdörtgen ya da yuvarlak bir tabana ihtiyaç vardır. Plastik, ahşap veya kartondan olan bu parçanın üzerine istediğiniz renkte keçe yapıştırarak kaplayın. Sonrasında küçük boncuk ya da parlak taşlarla istediğiniz şekilde süsleme yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Aynı uygulamayı eva kullanarak da yapmanız mümkün.

İsterseniz aynı uygulamayı keçe yerine eva ile de yapabilirsiniz. Cd’ler yuvarlak şekilleri ve boyutları nedeni ile bardak altlığı yapımına uygun olduğu için bu tür çalışmaları yaparken eski cd’leri de kullanabilirsiniz. Aşağıdaki gördüğünüz bardak altlığı cd ve eva kullanılarak yapılmış. Siz de evde böyle şık bir bardak altlığı tasarlamak isterseniz gerekli malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Videolu Anlatım-1
Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Videolu Anlatım-1

Gerekli Malzemeler

 • Kullanılmayan bir cd
 • İki farklı renkte eva
 • Çiçek kalıbı
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Misina ipi
 • Renkli boncuklar

Cd ile Bardak Altlığı Yapımı

Cd ile çiçek desenli bardak altlığı yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Cd’yi evalardan birinin üzerine koyun ve etrafından kalem ile geçerek çizin. Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Çiçek kalıbını diğer evanın üzerine yerleştirin ve çiçeği çizdikten sonra makas ile kesin.
 • Cd’yi masanın üzerine alın. Bunun üstüne yuvarlak parçayı yapıştırın. Sonrasında evadan yaptığınız çiçeği de yuvarlak parçanın ortasına yapıştırarak tutturun.
 • Misinaya cd’nin etrafını kaplayacak kadar boncuk geçirin ve bu boncuklu şeridi bardak altlığının kenarına yapışkan ile tutturun.

Tüm bu adımları dikkatli bir şekilde yaparsanız uygulama sonunda güzel bir bardak altlığına sahip olabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, cd ile bardak altlığı yapımı resimli anlatım yazımıza göz atabilirsiniz. Bu keyifli uygulamayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, cd ile bardak altlığı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu güzel videoyu bizlerle paylaştığı için KadınHanem YouTube kanalına teşekkür ediyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=fzkcUAhD6qc&t=9s

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial