Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım

Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Cd ile bardak altlığı yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde çok güzel bardak altlıkları tasarlayabilirsiniz. Bardak altlığı soğuk ve sıcak içecek servislerinde kullanılmaktadır. Farklı renk ve tasarımlara sahip bardak altlıkları kullanılarak misafirlere daha şık sunumlar yapılmaktadır. Örgü ve dantel bardak altlıklarının yanı sıra keçe ya da eva gibi malzemeler ile yapılan tasarımlar da bulunmaktadır. Boş vaktinin varsa evde kendi bardak altlığınızı tasarlayabilirsiniz. Eva ile zarif ve şık görünümü ile dikkat çeken bir bardak altlığı yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım

Evde cd ile bardak altlığı yapmak oldukça kolaydır. Eskidiği için kullanmadığınız cd’ler varsa bu uygulama sayesinde onları da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Eva şık görünümünün yanı sıra kullanışlı bir malzeme olduğu için yapacağınız ardak altlığını uzun süre kullanabilirsiniz. Biraz el becerisi biraz da hayal gücü kullanarak elinizdeki artık malzemeleri şık bir dekoratif ürüne dönüştürebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada üzerinde çiçek deseni bulunan ve etrafı rengarenk boncuklarla süslenmiş bir bardak altlığı yapılmış. Siz isterseniz aynı yöntemi uygulayarak daha farklı bir tasarım da oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane kullanılmayan cd
 • İstediğiniz iki farklı renkte eva
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Misina ipi
 • Renkli boncuklar

Renkli boncuklar bardak altlığının kenarının süslemek için kullanılacak ve misina ipinden geçirilecek. Bu nedenle küçük boncuklar kullanmanız gerekmektedir.

Cd ile Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise cd ile bardak altlığı yapımına başlayabilirsiniz.

 • Evalardan birisi ardak altlığının zemini diğeri de çiçek yapımı için kullanılacak.
 • İlk olarak evalardan birisinin üzerine cd’yi yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin. Daha sonra bunu makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Diğer evanın üzerine kalem ile orta boy bir çiçek çizin ve bunu da makas ile keserek çıkarın.
 • Sonraki aşamada yuvarlak parçaya yapışkan sürerek bunu cd’nin üzerine yapıştırın ve elinizle hafifçe bastırarak iyice yapışmasını sağlayın.
 • Bunun üzerine eva ile yaptığınız çiçeği yapıştırdıktan sonra süsleme aşamasına geçebilirsiniz.
 • Bu aşamada misina ipine boncukları geçirin. Bu şekilde cd’nin etrafını kaplayacak boyutta boncuklu şerit hazırladıktan sonra bunun iki ucunu yapıştırarak birleştirin.
 • Tüm bu aşamalardan sonra cd ve eva ile bardak altlığı yapımı tamamdır. Hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay kendin yap çalışmasını uygulayarak siz de üzerinde çiçek deseni bulunan şık bir bardak altlığına sahip olabilirsiniz. İsterseniz bardak altlığının üzerine çiçek yerine kalp ya da başka desenler de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu uygulama sayesinde aynı ya da farklı renklerde 6 tane bardak altlığı yaparak şık bir takıma sahip olabilirsiniz. Evde güzel bir bardak altlığı yapmak isterseniz aşağıda paylaşacağımız, cd ile bardak altlığı yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde keçe bardak altlığı yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, keçeden bardak altlığı nasıl yapılır yazımızda bu konudaki örnek çalışmaları bulabilirsiniz.

Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım-1
Cd ile Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım-1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial