Çay Fincanından Dekoratif Vazo Yapımı

Çay Fincanından Dekoratif Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çay fincanından dekoratif vazo yapımı evde uygulayabileceğiniz en kolay kendin yap uygulamalarından birisidir. Küçük ve şık vazolar dekorasyonda kolaylık sağladığı için biz de bugün sizlerle evde böyle bir vazo yapabileceğiniz ve keyif alarak uygulayacağınız bir proje paylaşıyoruz. Evde takımı bozulduğu için kullanamadığınız porselen çay fincanı varsa şimdi bunları değerlendirmenin tam zamanı. Siz de fazla masraf yapmadan çok şık bir dekoratif vazoya sahip olmak isterseniz, gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane porselen çay fincanı ( altı ile birlikte )
  • 1 tane cam kadeh
  • 1 tane porselen tatlı tabağı
  • Japon yapıştırıcısı
  • Yapıştırıcıyı sürmek için fırça
  • Yapay ya da gerçek çiçek

Çay Fincanından Nasıl Dekoratif Vazo Yapılır?

Dekoratif vazo yapmak için kullanacağınız cam ve porselen malzemeleri güzelce yıkayın ve iyice kuruttuktan sonra uygulamaya geçin.

  • Tatlı tabağını masanın üzerine koyun ve cam kadehin ağız kısmına bir fırça yardımı ile yapıştırıcı sürün. Daha sonra kadehin yapıştırıcı olan kısmını tatlı tabağının tam ortasına yerleştirin. Elinizle hafifçe bastırarak iyice yerine yerleşmesini sağlayın.
  • Kadehin alt kısmına yapıştırıcı sürün ve bunun üzerine çay fincanının tabağını ortalayarak koyun. Sonrasında porselen çay fincanın altına yapışkan sürün ve bunu da en üst kat olarak çay tabağının ortasına yapıştırarak sabitleyin.
  • Yapışkanın kuruması için bir süre bekledikten sonra çay fincanının ve alttaki tatlı tabağının içine yapay veya gerçek çiçek koyarak dekoratif vazoyu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu uygulamayı yapmak için kullanacağınız cam kadehin altı biraz geniş olursa hem çalışmayı rahat yapabilirsiniz hem de tasarım daha şık görünür. Porselen çay fincanı ve cam kadeh kullanarak vazo yapma fikri size cazip geldi ise aşağı paylaşacağımız örnek uygulama size bu konuda ilham verebilir. Böyle küçük ve şık bir vazo özel yemek davetlerinde yemek masanızı süslemek için de çok işinize yarayabilir.

Çay fincanı ile vazo yapmak isteyenler porselen yerine cam çay fincanı ve altlığı da kullanabilirler. Bu önerimizden yola çıkarak dilerseniz daha farklı tasarımlar yaparak evinizin ve yemek masanızın dekorunu güzelleştirecek birbirinden güzel vazolar yapmanız mümkün.

Çay Fincanından Dekoratif Vazo Yapımı
Çay Fincanından Dekoratif Vazo Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial