Çay Fincanı ile Dekoratif Mumluk Yapımı

Çay Fincanı ile Dekoratif Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çay fincanı ile dekoratif mumluk yapımı herkesin zevkle uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Günümüzde porselen tabak ve fincanlar sadece mutfak eşyası olarak değil yeri geldiğinde şık birer dekoratif ürün olarak da kullanılmaktadır. Daha önceden sizlerle porselen fincan ve tabaklar kullanılarak yapılan kurabiyelik ile ilgili güzel bir çalışma paylaşmıştık. Bu çalışma da onun bir benzeri olarak, porselen çay fincanı ve bunun altı ile mumluk yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde dekoratif mumluk kullanımı bir hayli yaygın olduğu için bu çok kolay proje ilginizi çekebilir. Çay fincanından dekoratif mumluk yapmak için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane çay fincanı ( çay tabağı ile birlikte )
  • Japon yapıştırıcısı
  • Mum

Porselen olan her türlü çay fincanını bu proje için kullanabilirsiniz fakat şık bir tasarım için düz, beyaz porselen yerine çiçek desenli ürünleri tercih edebilirsiniz.

Çay Fincanından Nasıl Mumluk  Yapılır?

Malzeme listesini verdik şimdi de sıra çay fincanından nasıl mumluk yapılır? sorusunun cevabına geldi. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız dakikalar içerisinde harika bir mumluğa sahip olabilirsiniz.

  • Çay tabağını masanın üzerinde ters çevirin. Bunun üzerine japon yapıştırıcısı sürün.
  • Daha sonra çay tabağının altını yapışkan sürdüğünüz yere getirin ve elinizle hafifçe bastırarak birkaç dakika o şekilde bekletin.
  • Mumluğu bu şekilde hazırladıktan sonra porselen çay tabağının içine beyaz ya da renkli mum yerleştirerek uygulamayı tamamlayın.

Aynı uygulamayı cam çay fincanı ile de yapabilirsiniz fakat porselen daha şık durduğu için çalışmayı yapmak için bu tarz fincanları kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tasarımı size ait olan bu mumluğu evinizin en güzel köşesini süslemek için kullanabileceğiniz gibi özel günlerde yemek masasında romantik bir ortam oluşturmak için de kullanmanız mümkün. Bu mumluk küçük boyutlu olduğu için fazla yer kaplamaması bakımından da oldukça idealdir. Kullanmadığınız zaman da evinizin dekorunu güzelleştiren bir biblo olarak değerlendirilebilir. Çay fincanından mumluk yapımı, takımı bozulduğu için kullanamadığınız ve atmaya kıyamadığınız porselen fincanları değerlendirmenin de en güzel yollarından birisidir.

Çay Fincanı ile Dekoratif Mumluk Yapımı
Çay Fincanı ile Dekoratif Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial