Çay Fincanı ile Dekoratif Kase Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çay fincanı ile dekoratif kase yapımı tek kalan cam ve porselen fincanları değerlendirebileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Çoğumuzun mutfağında tek kaldığı için kullanılmayan fincanlar bulunmaktadır. Aynı şekilde çoğu evde düğme kutusunun içinde farklı renk ve boyutta düğmeler de değerlendirilmeyi beklemektedir. Bu yazımızda hem düğmeleri hem de fincanları değerlendirebileceğiniz bir uygulama paylaşıyoruz. Kısa sürede güzel bir dekoratif kase tasarlamak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapım aşamasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çay Fincanı ile Dekoratif Kase Yapımı

Evde dekoratif kase yapmak için pet şişe, çeşitli cam ve plastik malzemeler kullanılabilir. Daha önceden sizlerle pet şişe ile dekoratif kase yapımı hakkında örnek çalışmalar paylaşmıştık. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz pet şişe ile çiçek kase yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz örnek çalışmada porselen çay fincanı ve bunun tabağına düğmelerle süslemeler yapılarak güzel bir dekoratif kase tasarlanmış. Kıyıda köşede atılmayı bekleyen fincanlar varsa bunları değerlendirmek için kolları sıvayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane porselen çay fincanı ( altlığı ile birlikte)
  • Küçük ve orta boy düğmeler
  • Silikon tabancası
Çay Fincanından Dekoratif Kase
Çay Fincanından Dekoratif Kase

Çay Fincanı ile Dekoratif Kase Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce fincanı ve altlığını güzelce yıkayıp, kurulayın. Düğmelerde hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak silikon tabancası yardımı ile düğmeleri porselen fincanın üzerine yapıştırın. Bunu yaparken fincanı çay tabağına yapıştıracağınız kısma düğme yapıştırmadan boş bırakın.
  • Fincanı bu şekilde kapladıktan sonra fincan altlığını ters olarak çevirin ve düğme ile süsleme yapın.

Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif kase yapımı tamamdır. Fincanın içine yapay çiçek koyarak bunu salon ya da oturma odasında kullanabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız çay fincanı ile dekoratif kase yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde tek kaldığı için kullanmadığınız düz cam bardaklar varsa bunlara da aynı uygulamayı yapabilirsiniz. İsterseniz süsleme yapımında düğme yerine başka malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Bu güzel video için Bak Yap Tv YouTube kanalına teşekkür ederiz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial