Camların İçi Nasıl Boyanır?

Camların İçi Nasıl Boyanır
Sosyal medyada paylaş

Camların içi nasıl boyanır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra evinizin mutfağında bulunan kavanoz ve şişe gibi objelerden çok güzel dekor ürünleri yapabilirsiniz. Mutfağımızda kullandığımız bazı gıda ve içecekler cam kaplar içinde bulunmaktadır. Bu camların bazılarının şekli o kadar güzeldir ki atmaya kıyamayız. Günümüzde bu cam objeler farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Siz de işi biten cam şişe ve kavanozları atmak istemiyorsanız kolay bir geri dönüşüm uygulaması yaparak bunları değerlendirmeniz mümkün. Sizlere bahsedeceğimiz pratik uygulamayı deneyerek harika dekor ürünleri yapabilirsiniz. Günümüzde cam ve plastik gibi kapları değerlendirmek için uygulanan farklı yöntemler mevcuttur. Fırsat buldukça bu tür uygulamalardan örnekleri sizlere ilham vermesi için paylaşıyoruz. Bugün de camların içini boyayarak bunları şık bir vazoya dönüştürebileceğiniz bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Camdan vazo yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte cam boyası
  • Boyayı koymak için bir kap
  • Fırça
  • Şırınga
  • Cam şişe ya da kavanoz
  • Gazete kağıdı

Bu uygulamayı yapmak için her türlü cam nesne kullanılabilir. Malzeme listesinde bulunan şırıngayı eczanelerden temin edebilirsiniz.

Camın İçi Nasıl Boyanır?

Çoğu uygulamada cam nesnelerin dışları boyanmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmada ise camların içi boyanıyor. Cam şişe boyamak için ilk olarak kullanacağınız şişe ya da kavanozun içini güzelce yıkayın ve iyice kurutun. Bunun üzerinde yapışkanlı etiket varsa onu da çıkarın. Daha sonra aşağıdaki adımları uygulayarak vazo yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak cam boyasını bir kabın içine boşaltın ve gerekiyorsa içine çok az su ilave edin. Daha sonra boyayı fırça ile güzelce karıştırın.
  • Şırıngaya boya çekin ve bunu boyamak istediğiniz cam objenin içine püskürtün. Sonrasında şişeyi yavaş bir şekilde çevirerek boyanın her yere dağılmasını sağlayın.
  • Cam objenin her yeri boyandıktan sonra bunu gazete kağıdının üzerine ters çevirerek koyun. Bu şekilde kuruyana kadar bekletin.
  • Boya kuruduktan sonra vazonun içine çiçek koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde farklı boylardaki şişe ya da kavanozlardan çok güzel takımlar yapmanız mümkün. Siz de evde bu çalışmayı yapmak isterseniz işinizi kolaylaştırmak için aşağıda, cam şişe boyama resimli anlatım paylaşıyoruz.

Camların İçi Nasıl Boyanır
Camların İçi Nasıl Boyanır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial