Çamaşır Suyu ile Tişört Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Çamaşır suyu ile tişört yenileme evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kıyafet yenileme çalışmasıdır. Uygulama çok kolay olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Bildiğiniz gibi çamaşır suyunun renk açma özelliği vardır. Bu özelliği biz kıyafete desen yapmak için kullandık. Elimizde bulunan bir tişörte çamaşır suyu ile kalp desenleri yaparak kıyafete farklı bir görünüm kazandırdık. Siz de çamaşır suyu kullanarak tişört yenilemek isterseniz yöntemi uygulamak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve çalışmanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Çamaşır Suyu ile Tişört Yenileme

Evde eski tişört değerlendirmek için farklı çalışmalar yapılmaktadır. Tişörtün durumuna ve kumaşına göre bu uygulamalar değişebilir. Tişört düz renkte ise buna desen yapmak ya da desenli bir tişörtte aralara farklı renk ve desenler yapmak için çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Renk açma işlemi için her renk tişört kullanılabilir. Kıyafetin rengine göre uygulama bölgesinin alacağı renk de farklılık gösterecektir. Bu yöntemi uygulamak istediğinizde ilk olarak kumaşın görünmeyen küçük bir kısmına uygulamayı yaparak nasıl bir renk elde edebileceğinizi görebilirsiniz. Siyah tişört üzerine uygulanan çamaşır suyu ile pembe tonlarında hoş bir renk elde ettik. Sizlerle paylaşacağımız bu kolay yöntem sayesinde düz bir tişörte çok güzel kalp desenleri çıkarabilirsiniz. Bu yöntemi sadece tişört için değil kumaş ya da kot pantolon, masa örtüsü, yastık kılıfı gibi aklınıza gelebilecek birçok kumaş türünde uygulayabilirsiniz. Bez ayakkabı üzerine desen yapmak için de bu pratik yöntem çok işinize yarayabilir. Silgili bir kalem ve biraz çamaşır suyu kullanarak kısa sürede bez ayakkabı üzerine küçük ve güzel puantiyeler yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kalemin silgisini çamaşır suyuna batırmak ve sonrasında bunu bez ayakkabının üzerine bastırmak. Bu yöntem sayesinde kendinizin ya da çocuğunuzun bez ayakkabısını daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Tişört Yenileme
Tişört Yenileme

Gerekli Malzemeler

 • Eski bir tişört
 • Çamaşır suyu
 • Küçük bir kap
 • Bir parça eva
 • Kalem
 • Makas
 • 1 tane plastik kapak

Çamaşır Suyu ile Tişört Nasıl Yenilenir?

Uygulamanın yapımına başlamadan önce çamaşır suyunun başka yerlere sıçramaması için gerekli önlemi almayı unutmayın. Çamaşır suyunun tişörtün diğer tarafına etki etmemesi için kıyafetin içine eski bir bez ile koruyucu tabaka oluşturun. Çamaşır suyu ile tişörte kalp baskısı yapmak isterseniz bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

 • İlk olarak kalp baskısı için kalem ile evanın üzerine plastik kapağa uygun büyüklükte bir kalp çizin.
 • Bunu makas ile kesin ve silikon tabancası yardımı ile bu kalbi plastik kapağın üzerine yapıştırın.
 • Bu şekilde kalp baskısı için kalıp hazırladıktan sonra küçük bir kabın içine bir miktar çamaşır suyu boşaltın.
 • Tişörtü düz bir zemin üzerine yayın.
 • Plastik kapaktan tutarak kalp kalıbını çamaşır suyuna batırın.
 • Sonrasında bunu tişörtün desen yapmak istediğiniz kısmına bastırın. Bir süre bu şekilde tuttuktan sonra kalıbı kaldırdığınızda tişörte güzel bir kalp deseni çıktığını görebilirsiniz.

Uygulamanın yapımı bu şekilde olup, bu kolay yöntem sayesinde tişörtün üzerine kısa sürede istediğiniz sayıda kalp deseni çıkarabilirsiniz. İsterseniz kalp yerine yıldız ya da başka desenler de çıkarabilirsiniz. Silgili kalemlerin silgisini çamaşır suyuna batırarak da tişört üzerine küçük puantiyeler yapabilirsiniz. Evde bu eğlenceli çalışmayı yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız çamaşır suyu ile tişört yenileme resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Evde tişört yenilemek için farklı bir yöntem denemek isterseniz daha önce paylaştığımız düğme ile penye yenileme yazımıza göz atabilirsiniz.

Çamaşır Suyu ile Tişört Yenileme Resimli Anlatım
Çamaşır Suyu ile Tişört Yenileme Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial