Cam Suluk ve Pipetli Bardak Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde denemekten keyif alacağınız iki farklı kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde boş cam kavanoz ve şişe bulunmaktadır. Bunları çöpe atmak yerine değerlendirmek isterseniz size anlatacağımız yöntemleri uygulayabilirsiniz. Cam ürünler daha sağlıklı olduğu ve şık göründüğünden suluk ve bardak olarak sıkça tercih edilmektedir. Sizin de böyle ürünlere ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Zarif ve şık tasarımlardan hoşlanıyorsanız, cam suluk ve pipetli bardak yapımı hakkındaki detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Cam Suluk ve Pipetli Bardak Yapımı

Soda ya da gazoz içtikten sonra bunların cam şişesini atmak yerine güzel bir suluğa dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken cam şişeye uygun bir plastik kapak temin etmek. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada süt kabının kapağı kullanılmıştır. Nescafe içmeyi seviyorsanız bunun kavanozu boşaldığında çöpe atmak yerine pipetli bardak yapabilirsiniz. Bu kavanozların kapağı plastik olduğu için kolaylıkla delik açabilirsiniz. Elinizde nescafe kavanozu yoksa uygun şekil ve boyutta başka kavanoz da kullanabilirsiniz.

Cam Suluk Yapımı

Evde soda şişesi ile şık bir cam suluk yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; soda şişesi, şişeye uygun bir plastik kapak, delik açmak için sivri uçlu bir cisim ve pipet. Soda şişesinden cam suluk yapımı oldukça kolaydır. Plastik kapağın üzerine sivri bir cisim ile pipetin sığacağı genişlikte delik açın.

Soda Şişesinden Suluk Yapımı Resimli Anlatım
Soda Şişesinden Suluk Yapımı Resimli Anlatım

Şişenin içine su ya da başka bir içecek koyun. Plastik kapağı şişeye geçirin ve pipeti yerine takın. İşte hepsi bu kadar. Cam suluk kullanıma hazır. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde soda ve gazoz şişelerini atmak yerine güzel bir suluk yapabilirsiniz.

Pipetli Bardak Yapımı

Pipetli bardaklar şık görünümünün yanı sıra içecekleri güvenli bir şekilde muhafaza etmeye de yardımcı olur. Özellikle balkon ve bahçe gibi dış mekanlarda içeceğin içine toz ya da başka bir şey kaçmaması için kapaklı bardaklar idealdir. Sizin de böyle bir bardağa ihtiyacınız varsa masraf yapmaya hiç gerek yok. Evde bulunan boş bir kavanozu kısa sürede pipetli bardağa dönüştürebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeler; kapaklı bir cam kavanoz , kavanoz kapağına delik açmak için sivri uçlu bir nesne ve pipet.

Pipetli Cam Bardak Yapımı Resimli Anlatım
Pipetli Cam Bardak Yapımı Resimli Anlatım

Kavanozun kapağını çıkarın ve üst tarafı size dönük olacak şekilde tutarak kapağın tam ortasına sivri bir nesne ile delik açın. Bu delik pipetin sığacağı genişlikte olmalıdır. Resimde gördüğünüz şekilde kapağı delip buradan pipeti geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Evde pipetli bardak yapımı ile cam kavanozları atmak yerine şık bir bardağa dönüştürebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmalarını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Cam kavanoz ile vazo ve mumluk yapmak isterseniz, dekoratif kavanoz süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial