Cam Şişeye Nasıl Desen Yapılır?

Cam Şişeye Nasıl Desen Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Cam şişeye nasıl desen yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Cam şişeler günümüzde farklı geri dönüşüm projelerinde kullanılmaktadır. Çoğumuzun mutfağında atılmayı bekleyen cam şişe ve kavanozlar bulunmaktadır. Bunları değerlendirmenin birçok yolu vardır. Bu cam nesneler boyanarak ya da üzerlerine parlak taşlı aksesuarlar yapıştırılarak çok güzel dekoratif ürünler yapılmaktadır. Bu tür çalışmalar evde geçireceğiniz vakti verimli geçirmek adına da son derece faydalı olacaktır. Cam şişeye kolay bir şekilde çok güzel desenler yapmak isterseniz bu konudaki örnek çalışmayı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Cam şişe
  • İstediğiniz renkte cam boyası
  • Fırça
  • Bant
  • Makas

Bu uygulamayı yapmak için normal cam şişe ya da renkli şişelerden kullanmanız mümkün.

Cam Şişeye Desen Yapımı

Cam şişeye desen yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın nasıl yapıldığını anlatmaya geçiyoruz.

  • İlk olarak cam şişeyi temizleyin ve üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarın. Daha sonra desen çalışmasını yapmaya başlayabilirsiniz.
  • Yapmak istediğiniz tasarıma göre şişenin üzerine bandı dikkatli bir şekilde yapıştırın.
  • Daha sonra şişeyi elinize alın ve her yerini güzelce boyayın. İlk kattan sonra bir kat daha boya sürün.
  • Sürmüş olduğunuz boya kuruduktan sonra üzerindeki bantları yavaşça kaldırarak çıkarın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif cam şişeyi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı şişe yerine başka cam nesnelerde de yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada cam şişenin üzerine ince bant ile şeritler yapıldıktan sonra beyaza boyanarak desen oluşturulmuş. Siz isterseniz daha kalın bantlar kullanarak farklı desenler de tasarlayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz altın ya da metal rengi boya kullanabilirsiniz. Siz de evde bu pratik uygulamayı yaparak çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilir, bunları evinizin dekorunu güzelleştirmek için kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Cam bardakları da bu yöntemle süsleyerek çok güzel mumluklar yapmanız mümkün. Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız cam şişeye desen yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Cam Şişeye Nasıl Desen Yapılır
Cam Şişeye Nasıl Desen Yapılır

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial