Cam Şişelerin İçi Nasıl Boyanır
Sosyal medyada paylaş

Cam şişelerin içi nasıl boyanır diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabı olabilecek çok kolay bir uygulama bulabilirsiniz. İçinde gıda ya da içecek bulunan cam şişeler boşaldığında bunlar atılmak yerine farklı şekilde değerlendirilmektedir. Bu şişelerin üzerindeki etiketler çıkarıldıktan sonra üzerleri boyanarak ya da farklı malzemeler ile kaplanarak çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan pek çok örnek bulabilirsiniz. Son dönemlerde cam şişelerin içleri boyanarak da çok güzel vazolar yapılmaktadır. Bu şişelerin ağız kısımları dar olduğu için içlerinin nasıl boyandığını merak edenler olabilir. Yazımızın devamında bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Cam Şişelerin İçi Nasıl Boyanır?

Cam şişe boyamak sizin için evde stres atmanıza yardımcı olacak bir çalışma olabilir. Bu uygulamayı şeffaf olan tüm cam şişelerle yapabilirsiniz. Saatlerce şişeyi kaplamak ya da boyamakla uğraşmak yerine bizim önereceğimiz uygulamayı yaparak kısa sürede şişenin içini boyayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cam şişe
  • İstediğiniz renkte cam boyası

Uygulamayı yaparken zorlanmamak için büyük bir şırınga temin edebilirsiniz. Ayrıca şişenin içi boyandıktan sonra ters çevrilerek bekletilmesi gerekiyor. Buna uygun delikli bir tel bulabilirseniz işiniz daha kolay olacaktır.

Cam Şişe Boyama

Cam şişeyi boyamaya başlamadan önce bunun üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmanız gerekiyor. Daha sonra şişenin içini ve dışını güzelce yıkayıp kurutun. Bu ön hazırlık aşamasının ardından cam şişeyi boyamaya geçebilirsiniz.

  • Cam şişenin içini boyamak için kullanacağınız boya eğer çok yoğunsa biraz su katarak bunu inceltebilirsiniz. Yalnız bunu yaparken boyayı çok sulandırmamaya dikkat edin.
  • Boyayı şişenin içine doğrudan dökebilir ya da büyük bir şırınga yardımı ile boşaltabilirsiniz.
  • Boyayı döktükten sonra şişeyi yavaş bir şekilde çevirerek boyanın her yere dağılmasını sağlayın.
  • Şişenin içi tamamen boyandıktan sonra bunu ters çevirerek kuruyana kadar bu şekilde bekletin.
  • Boya kuruduktan sonra için boyalı olan bu güzel şişeyi vazo olarak ya da başka bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel dekoratif vazolar yaparak salon ve oturma odanızın dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz. Evde cam şişe nasıl boyanır bu konuda daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda uygulamanın resimli anlatımını paylaşıyoruz. Evde bu tarz alışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, cam şişeden dekoratif vazo yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cam Şişelerin İçi Nasıl Boyanır
Cam Şişelerin İçi Nasıl Boyanır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial