Cam Şişeden Dekoratif Vazo Yapımı

Cam Şişeden Dekoratif Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Cam şişeden dekoratif vazo yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir hobi çalışmasıdır. Günümüzde bazı içecekler ve sıvı gıdalar cam şişelerde bulunmaktadır. Bunlar bittikten sonra çoğumuz şişeleri çöpe atarız. Oysa ki bu cam şişelerden çok güzel dekoratif ürünler yapmak mümkündür. Günümüzde en çok kullanılan dekor ürünlerinden birisi vazo olduğu için biz de bugün sizlerle cam şişeden vazo yapımı ile ilgili örnek uygulamalar paylaşmak istiyoruz. Evde sıkılmadan vakit geçirmek ve çok güzel bir vazoya sahip olmak isterseniz cam şişeleri atmayıp bunlardan çok şık tasarımlar yapabilirsiniz. Kişisel zevkinize ve el becerinize göre deneyebileceğiniz projelerden bazılarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Cam Şişeden Nasıl Dekoratif Vazo Yapılır?

Şişeden dekoratif vazo yapmak için büyük ya da küçük boyutta her türlü cam şişeyi kullanabilirsiniz. Şişelerin üzerindeki kağıdı çıkardıktan sonra bunları istediğiniz renge boyayabilir, üzerlerine ip sarabilir, parlak taşlar yapıştırabilir, dantel ya da tül kumaş ile kaplayabilirsiniz. Bu konudaki tercih size kalmış. Cam şişe ile vazo yapacağınız zaman buna uygulayacağınız süslemede kullanacağınız renk ve desen seçimini vazoyu kullanmayı düşündüğünüz yerin dekoruna uygun olarak yaparsanız sonuç sizi memnun edecektir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan ilham alabileceğiniz örnek projeleri paylaşmaya geçiyoruz.

Cam şişe ile dekoratif vazo yapmak için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemlerden birisi bunları boyamaktır. Altın ya da gümüş rengi boyalar ise bu iş için oldukça idealdir. Hatta aralara biraz da sim serpiştirerek salonda kullanmak için çok şık vazolar yapmanız mümkün.

Cam Şişeden Dekoratif Vazo Yapımı
Cam Şişeden Dekoratif Vazo Yapımı

Cam şişeleri düz bir renge boyadıktan sonra bunların üzerine kumaş geçirebilir ve çiçeklerle süsleme yaparak çok zarif bir vazoya sahip olabilirsiniz. Böyle bir vazo şık görünümü ile yemek masasını süslemek için de rahatlıkla kullanılabilir.

Şişeden Dekoratif Süs
Şişeden Dekoratif Süs

Küçük boyuttaki soda ve gazoz şişelerinin üzerine ip dolayarak aşağıdaki gibi harika vazolar yapabilirsiniz. Yün ya da farklı yapıdaki ipleri tutkala batırdıktan sonra bunları şişeye sıkıca dolayın. Yapışkan kuruduktan sonra içine çiçek koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda gördüğünüz dekoratif vazo örnekleri sizlere bahsettiğimiz bu pratik yöntem uygulanarak yapılmış.

Soda Şişesinden Vazo
Soda Şişesinden Vazo
Cam Şişeden Dekoratif Vazo
Cam Şişeden Dekoratif Vazo
Şişeden Vazo
Şişeden Vazo

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial