Çam Kozalağından Duvar Süsü Yapımı

Çam Kozalağından Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çam kozalağından duvar süsü yapımı keyif alarak uygulayabileceğiniz bir projedir. Duvar süsü günümüzde en çok kullanılan dekor ürünleri arasında bulunduğu için biz de bugün sizlerle evde duvar süsü yapımı ile ilgili pratik bir çalışma paylaşmak istiyoruz. Çam ağacının kozalakları şekil bakımından süslemeye uygun olduğu için bunlar dekoratif süs yapımı için en ideal malzemelerden birisidir. Elinizde pikniğe gittiğinizde topladığınız kozalaklar varsa bunlardan çok güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Kozalak yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden de rahatlıkla temin edebilirsiniz. Çam kozalağından  duvar süsü yapmak isteyenler bunun için gerekli malzemeleri ve örnek uygulamalarla ilgili görselleri aşağıda bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Çam kozalağı
  • İstediğiniz renkte akrilik ya da sprey boya
  • İp
  • Ağaç dalı ya da ahşap çubuk

Çam kozalağı ile duvar süsü yapmak için gerekli temel malzemeleri yukarıda verdik. Bunların dışında başka süsleme malzemeleri de kullanılabilir.

Çam Kozalağından Nasıl Duvar Süsü Yapılır?

  • Çam kozalağından duvar süsü yapmak için ilk olarak kozalakları istediğiniz herhangi bir renge boyamanız gerekiyor. Bu konuda tercih sizin kişisel zevkinize bağlı. Tüm kozalakları aynı renge boyayabileceğiniz gibi her birini farklı renklerde de boyamanız mümkün. Tabi ki bunları hiç boyamadan oldukları gibi de kullanabilirsiniz.
  • Kozalakları boyadıktan sonra bir süre kurumaları için bekleyin. Sonrasında bunları ipe geçirin. İsterseniz karton ya da başka bir malzemeden şablon yaparak kozalakları buna yapıştırabilirsiniz.
  • İpteki kozalakları takmak için kullanacağınız ağaç dallarını boyayarak veya orjinal halleri ile kullanmanız mümkün.
  • En son kozalakları geçirdiğiniz ipi ağaç dalına bağlayarak duvar süsü yapımını tamamlayabilirsiniz.

Duvar süsünü özel bir günde kullanmayı düşünüyorsanız o zaman boyama ve süsleme işlemini kullanım amacına uygun olarak yapmalısınız. Örneğin evde yılbaşı kutlaması yapacağınız zaman tasarlayacağınız kozalaktan duvar süsünü kırmızı ve beyaz renklere boyayabilir. Daha şık bir tasarım oluşturmak için metalik ya da simli boya kullanabilirsiniz. Aralara küçük çıngıraklar, kar taneleri ya da yeni yıla uygun başka aksesuarlar da takabilirsiniz.

Kozalaktan duvar süsü yapmak isteyenlere bu konuda ilham vermesi için aşağıda bazı görseller paylaşıyoruz. Evde kolay duvar süsü yapmak isteyenler resimlerdekine benzer pratik uygulamalar deneyerek çok güzel duvar süsü yapabilirler.

Çam Kozalağından Duvar Süsü Yapımı
Çam Kozalağından Duvar Süsü Yapımı
Çam Kozalağından Duvar Süsü
Çam Kozalağından Duvar Süsü
Çam Kozalağından Duvar Süsü-1
Çam Kozalağından Duvar Süsü-1
Çam Kozalağından Duvar Süsü-2
Çam Kozalağından Duvar Süsü-2
Çam Kozalağından Duvar Süsü-3
Çam Kozalağından Duvar Süsü-3
Çam Kozalağından Duvar Süsü-4
Çam Kozalağından Duvar Süsü-4

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial