Çam Ağacı Kalıpları
Sosyal medyada paylaş

Çam ağacı kalıpları hem çocukların hem de yetişkinlerin yaptığı çalışmalarda sıkça kullanılmaktadır. Okul öncesi çocukların yaptığı boyama ve el işi çalışmalarında çam ağacı figürü sıkça kullanılmaktadır. Evde keçe ve eva tasarım çalışmaları yapanlar da çam ağacı yapmak için kalıplardan faydalanabilirler. Kağıt ya da karton ile çam ağacı yapmak isteyenler de kolay çizim yapmak için çam ağacı kalıbı kullanabilirler. Evde yapacağınız hobi çalışmalarında çam ağacı yapmanız gerektiğinde çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız çam ağacı kalıpları bu konuda çok işinize yarayabilir.

Çam Ağacı Kalıpları

Çam ağacı figürü yılbaşı süsü yapmak için de sıkça kullanılmaktadır. Farklı şekillerde kalıplar kullanarak kısa sürede çok güzel çam ağaçları yapabilirsiniz. Keçe, karton, kağıt, kumaş ve eva ile çam ağacı şeklinde dekoratif süs yapmak isterseniz, çam ağacı kalıbı kullanabilirsiniz. Dışarıdan hazır çam ağacı kalıbı almak yerine bunu evde kendiniz de kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yapacağınız tasarım uygun boyutta bir çam ağacı resmi bulmak ve bunun çıktısını almak. Çıktısını aldığınız çam ağacı resmini karbon kağıt yardımı ile bir kartona çizip daha sonra bunu makas ile keserek kalıp yapabilirsiniz.

Çocuklar için boyama sayfası yapmak için de çıktısını aldığınız çam ağacını karbon kağıt yardımı ile kağıda çıkarabilirsiniz. Bu şekilde büyük bir çam ağacı ya da birkaç tane küçük ağaç yapabilir ve boyaması için çocuğunuza verebilirsiniz. Kalıp yardımı ile büyük bir kağıda çam ağacı çizerek çocuğunuzdan bunun içine küçük bir şekilde kesilmiş kağıt ya da eva parçaları yapıştırmasını isteyebilirsiniz.

Evde yılbaşı süsü yapmak isterseniz çam ağacı kalıpları bu tür çalışmalarda işinizi kolaylaştırabilir. Yeşil bir evaya kalıp yardımı ile çam ağacı çizip bunu makas ile kesin. Daha sonra bunun üst tarafına bir delik açıp buraya ip takarak evadan yaptığınız çam ağacını istediğiniz yere asabilirsiniz. Yılbaşı süsünü keçe ile yapmak isterseniz açık ya da koyu yeşil renkte keçe temin etmeniz gerekiyor. Sonrasında çam ağacı kalıbını keçenin üzerine yerleştirip etrafından iz sabunu ya da makas ile geçerek kesin. Bu şekilde 2 tane keçe çam ağacı yapın. Son olarak bu 2 keçe parçasını dikerek birbirine yapıştırarak keçeden çam ağacı şeklinde yılbaşı süsü yapabilirsiniz.

Cam ya da porselen ürünleri boyarken de çam ağacı kalıplarını kullanabilirsiniz. Ahşap boyama yaparken çam ağacı figürü yapmak isterseniz bu kalıplar işinize yarayabilir. Çocuğunuzun yapacağı boyama ve el işi çalışmalarında ve sizin yapacağınız hobi uygulamalarında işinize yarayabilecek çam ağacı şablonları hakkındaki görselleri aşağıda paylaşıyoruz. Bunlardan istediğinizin çıktısını alarak dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Evde yapacağınız tasarım çalışmaları için kalp kalıplarına ihtiyacınız varsa daha önceden paylaştığımız, kalp şablonları yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial