Çalışma Masası için Kolay Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çalışma masası için kolay süs yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Çalışma masasının dekoru için kalemlik ve vazo gibi dekoratif ürünler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra evde yapacağınız farklı dekoratif süsler de kullanabilirsiniz. Böyle bir çalışma yapmak istiyor fakat bu konuda el becerinize güvenmiyorsanız bu yazımızda bahsedeceğimiz kolay uygulamayı deneyebilirsiniz. Okula giden çocuğunuz varsa onun çalışma masası için de böyle güzel bir dekoratif süs yapmayı düşünebilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Çalışma Masası için Kolay Süs Yapımı

Evde çalışma masası için dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi kartondur. Şık bir tasarım yapmak için renkli fon kartonu kullanabilirsiniz. Bu kartonu istediğiniz büyüklükte bir dikdörtgen olarak kestikten sonra üzerine eva ile istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Bu dekoratif süsü çocuğunuzun çalışma masası için kullanmayı düşünüyorsanız bizim yaptığımız gibi kalpli süslemeler yapabilirsiniz.

Çalışma Masası için Dekoratif Süs
Çalışma Masası için Dekoratif Süs

Hatta bu kolay çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz. İsterseniz süsleme yapmak için boya, renkli kağıtlar ya da başka malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane A4 boyutunda istediğiniz renkte fon kartonu
  • Birkaç farklı renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Çalışma Masası için Süs Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede çalışma masası için güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz.

  • İlk olarak A4 kağıdı ortadan ikiye katlayın ve üzerine elinizle bastırarak iz çıkmasını sağlayın.
  • Daha sonra evanın üzerine istediğiniz boyutta kalp, yıldız ya da başka şekiller çizin.
  • Çizdiğiniz şekilleri makas ile güzelce kesin ve bunları yapışkan yardımı ile katlanmış fon kartonunun ön yüzüne yapıştırın.
  • Masa süsünün ön tarafını bu şekilde süsledikten sonra bunu dik olarak yerleştirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz masa süsünün üzerine çocuğunuzun ismini de yazabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva, karton ya da renkli kağıtlar varsa bunları uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda çalışma masası için süs resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tür kolay çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız, fon kartonundan dekoratif kelebek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Çalışma Masası için Süs Resimli Anlatım
Çalışma Masası için Süs Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial