Çakıl Taşlarından Çilek Süs Yapımı

Çakıl Taşlarından Çilek Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Çakıl taşlarından çilek süs yapımı sayesinde evinizin bahçesinde ya da balkonunda kullanabileceğiniz güzel bir dekoratif süs tasarlayabilirsiniz. Günümüzde ev dekorasyonu kadar balkon ve bahçe dekorasyonu da önemlidir. Biz de bugün sizlere açık mekanlarda kullanabileceğiniz bir dekor ürünü yapımından bahsetmek istiyoruz. Çakıl taşlarından çilek süs yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Çakıl Taşlarından Nasıl Çilek Süs Yapılır?

Çakıl taşından çilek yapmak oldukça kolaydır. Elinizde sahilden topladığınız çakıl taşları varsa bunları güzelce yıkayarak temizledikten sonra boyayarak çilek şekli verebilirsiniz. Taş boyama ile çilek yapımında genelde kırmızı renk tercih edilse de siz isterseniz çilekleri farklı renklerde de boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Hazırda çakıl taşı yoksa hobi malzemeleri satan yerlerde ihtiyacınıza göre her türlü taş bulmanız mümkün.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda çakıl taşı
  • Kırmızı, beyaz, yeşil ve sarı renkte taş boyası ya da akrilik boya
  • İnce ve kalın fırça
  • Resim paleti
  • Vernik ( isteğe bağlı )

Yaptığınız çilekleri içine koymak için dekoratif bir saksı ya da kase de gerekmektedir. Çilek yapmak için kullanacağınız çakıl taşlarını hobi malzemeleri satan yerlerden boyalarla beraber temin edebilirsiniz.

Çakıl Taşlarından Çilek Süs Yapımı

Çakıl taşları ile çilek süs yapmak için ilk olarak bu taşların hepsini boyayarak çilek şekli vermeniz gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, çakıl taşlarından nasıl çilek yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi taşları önce beyaz ve ardından kırmızı boya ile boyayın. Sonrasında yeşil boya ile çileğin yapraklarını yapın. En son üzerlerine ince bir fırça yardımı ile minik beyaz benekler yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız çileklerin daha parlak görünmesi için vernik kullanabilirsiniz. Sürdüğünüz boya ve vernik kuruduktan sonra çilekleri saksıya yerleştirebilirsiniz. Bunun için önce saksının içini kum ile doldurun ve üste de çilekleri yerleştirin. İsterseniz birkaç tane de  uğur böceği ve çiçek şeklinde taş boyayarak bunları da çileklerin arasına yerleştirebilirsiniz. Çakıl taşından çilek süs yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz.

Çakıl Taşından Nasıl Çilek Yapılır
Çakıl Taşından Nasıl Çilek Yapılır
Çakıl Taşlarından Çilek Süs Yapımı
Çakıl Taşlarından Çilek Süs Yapımı

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Gerçekten çok hoş 💓

    1. Bencede çok hoş 💕

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial