Çakıl Taşları ile Amerikan Servis Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Çakıl taşları ile amerikan servis yapımı hem kolay hem de stres atabileceğiniz keyifli bir kendin yap çalışmasıdır. Yazın deniz kenarından topladığınız çakıl taşlarını, yemek servislerinizi şıklaştırmak için bu şekilde değerlendirebilirsiniz. akıl taşlarını kullanarak yapacağınız amerikan servis, orjinal tasarımı ve dekoratif olması bakımından çok işinize yarayabilir. Örgü ve keçe ile yapılan el emeği amerikan servisleri görüp de bunları yapamadığınız için üzülüyorsanız, sizlerle paylaştığımız bu güzel projeyi uygulayabilirsiniz. Aşağıda amerikan servis yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • Yayvan ve düz çakıl taşları
 • Kuvvetli bir yapıştırıcı
 • Keçe ya da plastik bir parça ( amerikan servisin altı için)
 • Falçata
 • Akrilik boya
 • Vernik

Amerikan servisin çok ağır olmaması için küçük boyutta, hafif taşlar kullanabilirsiniz. Altta kullanacağınız keçe ya da kumaş da taşların ağırlığına dayanıklı olmalı. Taşlar yayvan ve yüzeyleri de düz olmalı. Bu şekilde yapıştırma işlemini zorlanmadan yapmanız mümkün. Yapıştırma uygulamasını yaparken kuvvetli bir yapıştırıcı kullanırsanız daha sağlam ve dayanıklı olacaktır. Şimdi çakıl taşlarından amerikan servis nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçebiliriz.

 • İlk olarak keçeyi yapacağınız amerikan servisinin boyutuna uygun olarak kesin. Yuvarlak ya da dikdörtgen kendi zevkinize göre istediğiniz şekli verebilirsiniz.
 • Keçeyi kestikten sonra çakıl taşlarını tek tek yapışkanlayarak keçede boşluk kalmayacak şekilde her yerini kaplayın.
 • Amerikan servisini bu şekilde kullanabileceğiniz gibi isterseniz boya ile istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz.
 • Boyadığınız amerikan servisin daha şık olması için vernik sürerek parlamasını sağlayabilirsiniz.
 • Yapışkan ve boyası kuruduktan sonra kendi tasarımınız olan amerikan servisini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu şekilde istediğiniz sayıda amerikan servisi yaparak, yemek masanızda şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Yapıştırma yöntemini kullanarak çok güzel nihale yapabilirsiniz. Elinizde fazla sayıda çakıl taşı varsa aynı yöntemi uygulayarak çok güzel bir paspas yapabilirsiniz. Bu şekilde çakıl taşlarından duvara asmak için dekoratif süs yapabilir hatta ayna ve resim çerçevesi süsleyebilirsiniz. Masa ve sehpaların üzerine çakıl taşlarından yuvarlak ya da dikdörtgen şeklinde dekoratif örtüler yapabilirsiniz. Çakıl taşlarını  ve hayal gücünüzü kullanarak harika dekor ürünleri yapmanız mümkün.

Bu güzel projeyi denemek isteyenler için aşağıda çakıl taşları ile amerikan servisi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Resimleri inceleyerek siz de birbirinden güzel amerikan servisleri hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

cakil-taslarindan-amerikan-servis-yapimi

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial