Bulut Sarkaç Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bulut sarkaç süs yapımı başlığı altında okul öncesi için bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Beyaz bulutlar ve bunlardan dökülen yağmur damlaları ile yapılan sarkaç süsler dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Büyüklerin yaptığı bu çalışmanın benzerini çocuklarda farklı malzemeler kullanarak yapabilirler. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmaları evde çocuğunuzla birlikte yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bulut sarkaç süs yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bulut Sarkaç Süs Yapımı

Bulut sarkaç süs yapmak kolay bir uygulamadır. Bu çalışmayı yaparken pamuk, kağıt, karton, yumurta kolisi, tuvalet kağıdı rulosu ve elbise askısı gibi birçok farklı malzeme kullanılabilir. Kullanılacak olan malzemeler yapılacak tasarıma göre farklılık gösterebilir. Bu çalışma sayesinde evde bulunan birçok artık malzemeyi çöpe atmak yerine değerlendirmek mümkündür. Çocuğunuz bu tür çalışmalar yapmaktan keyif alıyorsa daha önceden paylaştığımız, kağıt tabaktan uğurböceği yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bulut Sarkaç Süs Nasıl Yapılır?

Bulut sarkaç süs yapımı hakkındaki ilk örnek çalışmada kullanılan malzemeler; elbise askısı, bir parça karton, kurşun kalem, tuvalet kağıdı rulosu, makas, ip, yapıştırıcı, beyaz ve mavi boya. Uygulamanın nasıl yapıldığına gelince, ilk olarak kartona kurşun kalem ile bulut çizin. Bu bulutun büyüklüğü elbise askısının üzerini kaplayacak büyüklükte olmalı. Çizdiğiniz bu bulutu makas ile kesin ve beyaz renkte boyayın. Tuvalet kağıdı rulosunun üzerine elinizle hafifçe bastırarak biraz yassılaştırın ve makas ile şeritler halinde kesin. Bu şeritleri mavi renge boyayarak yağmur damlası yapın. Bunlara sivri bir cisim yardımı delik açın ve ipe geçirin. Bu ipleri elbise askısına astıktan sonra askının üzerine de bulut yaptığınız kartonu yapıştırarak uygulamayı tamamlayın. Askı sayesinde bu bulut süsü istediğiniz yere rahatlıkla asabilirsiniz.

Bulut Sarkaç Süs
Bulut Sarkaç Süs

Bir kartonu bulut şeklinde kestikten sonra bunun üzerine pamuk yapıştırın. Mavi fon kartonundan yapacağınız yağmur damlalarını da bir ipe geçirdikten sonra bunları kartonun arka tarafından görünmeyecek şekilde yapıştırın. Bu çalışmayı çocuklar rahatlıkla yapabilirler.

Bulut Sarkaç Süs-1
Bulut Sarkaç Süs-1

Bulut sarkaç süs yapmak için boş yumurta kartonu da kullanabilirsiniz. Bir makas ile bu kartonun oyuk yerlerini kesip bunları mavi renge boyayın. Boya kuruduktan sonra bunları bir ipe geçirerek yağmur damlalarını yapın. Bir kartonu bulut şeklinde kesin ve bunun üzerine de pamuk yapıştırın. Yağmur damlalarının bulunduğu ipleri buluta yapışkanla ya da bağlayarak tutturabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız bu örnek çalışmalardan ilham alarak siz de evde çocuğunuzla birlikte bulutlu sarkaç süs yapabilirsiniz.

Bulut Sarkaç Süs Yapımı
Bulut Sarkaç Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial