Bulaşık Süngerinden Ayıcık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde çocuğunuzla birlikte keyif alarak yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çocuklar evde yapılan oyuncaklarla oynamayı sevdiği için çorap ve çeşitli kumaşlar kullanılarak yapılan oyuncaklar sıkça tercih edilir. Biz bugün dikiş dikmeyi bilmeyenlerin de oyuncak yapabilmesi için bulaşık süngerinden ayıcık yapımı paylaşıyoruz. Sadece sünger ve lastik kullanarak evde sevimli bir ayıcık yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bulaşık Süngerinden Ayıcık Yapımı

Evde süngerden oyuncak yapmak için uygulanabilecek en kolay yöntem lastik veya ip kullanmaktır. Süngere lastik geçirerek kedi, balık ve ayıcık gibi sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. Bu tür uygulamalarda dikiş olmadığı için isteyen herkes zorlanmadan yapabilir. Biz de bu konuda size ilham verebilmek için bulaşık süngeri ile ayıcık yapabileceğiniz kolay bir yöntem paylaşıyoruz. Bu kolay çalışmayı evde çocuğunuz ile birlikte yaparak onun el becerisinin ve hayal gücünün gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Daha büyük boyutta bir ayıcık yapmak isterseniz bulaşık süngeri yerine temizlik süngeri de kullanabilirsiniz.

Süngerden Ayıcık
Süngerden Ayıcık

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane bulaşık süngeri
  • 5 tane lastik
  • Falçata
  • Makas
  • Beyaz kağıt ve siyah kalem ( gözleri ve ağzı yapmak için )
  • Yapıştırıcı

Süsleme yapmak için eva, ince bir kurdele ya da ip kullanabilirsiniz.

Bulaşık Süngerinden Ayıcık Nasıl Yapılır?

Sünger ve diğer malzemeler hazır ise ayıcık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile süngerin arkasındaki sert yeşil kısmı çıkarın.
  • Bu şekilde süngeri yumuşak bir hale getirdikten sonra başı yapmak için süngerin üst tarafına lastik geçirin ve birkaç defa dolayın.
  • Daha sonra başın iki kenarına lastik geçirerek kulakları yapın.
  • Son olarak alttaki kenarlara da lastik geçirerek ayıcık yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu aşamaları yaptıktan sonra gözler için beyaz kağıda siyah kalem ile iki tane aynı boyutta daire çizerek içlerini doldurun. Kağıt ile ağzı da yaptıktan sonra bunları yerlerine yapıştırın. İsterseniz gözleri kağıt ile yapmak yerine oynar göz kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Ayıcığı yaptıktan sonra bunun boynuna ince bir ip veya kurdele bağlayabilir, eva ile süsleme yapabilirsiniz. Evde bu eğlenceli kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda bulaşık süngerinden ayıcık yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Sünger ile başka bir oyuncak yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız süngerden balık nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial