Bulaşık Süngeri ile Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bulaşık süngeri ile dekoratif süs yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Salon, oturma odası ve diğer odaların daha güzel görünmesi için farklı dekoratif ürünler kullanılmaktadır. Son dönemlerde evde yapılan dekor ürünleri daha çok tercih edildiği için birçok kişi evde dekoratif ürün yapımı ile uğraşmaktadır. Keçe, eva kağıdı, fon kartonu gibi birçok malzeme kullanarak evde çok güzel dekor ürünleri yapmak mümkündür. Bugün size bahsedeceğimiz örnek çalışmada ise bulaşık süngeri kullanılıyor. Bulaşık süngerinin nasıl dekoratif bir süse dönüşeceğini öğrenmek isterseniz yazımızın devamında bu sorunun cevabını bulabilirsiniz. Süngerden dekoratif süs yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane bulaşık süngeri
 • istediğiniz renklerde pastel ya da sulu boya
 • Kalp, çiçek ya da yıldız kalıbı
 • Siyah keçeli kalem
 • Makas

Bulaşık Süngeri ile Nasıl Dekoratif Süs Yapılır?

Bulaşık süngerinden süs yapmak çok kolay ve keyifli bir çalışmadır. Küçük çocuğunuz varsa bu uygulamayı onunla birlikte yaparak evde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Uygulamanın yapımında küçük kurabiye kalıplarını kullanabilirsiniz. malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • İlk olarak bulaşık süngerinin sert olan yeşil tarafını dikkatli bir şekilde çıkarın.
 • Sonrasında keskin bir makas yardımı ile süngeri keserek inceltin.
 • Süngeri istediğiniz renklerde boyayın. Biz daha hoş bir görünüm elde etmek için birkaç rengi bir arada kullandık.
 • Süngeri renklendirdikten sonra bunun üzerine kalıplar yardımı ile keçeli kalemle istediğiniz bir figürü çizin.
 • Çizimi tamamladıktan sonra makas ile dikkatli bir şekilde kenarlarından keserek şekli süngere çıkarın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra süngerden dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Bu sünger süsleri ahşap bir çubuğa geçirerek ya da bir ipe tutturarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde fazla masraf yapmadan evde çok güzel dekor ürünleri yapabilirsiniz. Bu şekilde süngerden kalp, çiçek ve yıldız gibi süsler yapıp bunları ahşap çubuklara geçirerek salonda kullanmak için güzel bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Böyle sevimli bir dekor süsü çocuk odası için de son derece idealdir. Özel günlerde evinizi süslemek istediğinizde de süngerden süsler yaparak bunları kullanabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, süngerden dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Süngerden Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Süngerden Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Süngerden Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım-1
Süngerden Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım-1
Bulaşık Süngeri ile Dekoratif Süs Yapımı
Bulaşık Süngeri ile Dekoratif Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial