Boya Kalemlerle Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Boya kalemlerle resim çerçevesi yapımı çocuklara ilham verebilecek bir geri dönüşüm uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Çocuklar boya yapmayı sevdikleri için çocuklu evlerde çok sayıda küçülmüş boya kalem bulunabilir. Bunlar küçük olduğu için kullanılamadığından bir köşede atılmak için bekletiliyor olabilirler. Böyle bir durumda bunları atmak yerine resim çerçevesi yapmak için kullanabilirsiniz. Hatta bu keyifli uygulamayı çocuğunuzla birlikte yaparak bu sayede ona geri dönüşümün önemini anlatabilirsiniz. Evde biriktirdiğiniz küçük boya kalemler varsa bunlardan nasıl resim çerçevesi yapabileceğinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane resim çerçevesi
  • Boya kalemler
  • Kalem traş
  • Keskin bir bıçak
  • Yapıştırıcı

Uygulamayı yapmak için düz bir tasarıma sahip resim çerçevelerini kullanabilir ya da kendiniz karton ile istediğiniz boyutta bir resim çerçevesi yapabilirsiniz. Uygulamayı yapmak için dışları renkli, küçülen kurşun kalemleri de kullanabilirsiniz.

Boya Kalemlerle Nasıl Resim Çerçevesi Yapılır

Boya kalemlerle resim çerçevesi yapmak  için çerçevenin kenarını kaplamaya yetecek kadar boya kalem olması gerekiyor. Boya kalemler bütün halinde değil küçük parçalar halinde kullanılıyor. Güzel bir desen oluşturmak için uygulamayı yaparken boya kalemlerin uç tarafları kullanılmaktadır. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak, kısa sürede rengarenk bir resim çerçevesi yapabilirsiniz.

  • Eğer boya kalemleri büyük ise bunları keskin bir bıçak ile küçük parçalar halinde bölün. Daha sonra bunların ucunu kalem traş ile açın. Bu şekilde yeterli sayıda kalem parçası hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Resim çerçevesinin bir kenarına yapıştırıcı sürün ve bunun üzerine küçük boya kalemlerini hafifçe bastırarak yapışmalarını sağlayın. Bunu yaparken kalemleri birbirine iyice yaklaştırarak alttaki çerçevenin görünmemesine dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Bu şekilde çerçevenin dört kenarını da boya kalemlerle kapladıktan sonra uygulama tamamlanmış oluyor.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çok güzel resim çerçeveleri tasarlayabilirsiniz. İsterseniz aynı yöntemi ayna çerçevesi süslemek için de kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı evde yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, boya kalemlerle resim çerçevesi yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Karton ve ahşap olan tüm çerçeveleri süslemek için bu yöntem kullanılabilir.

Boya Kalemlerle Resim Çerçevesi Yapımı
Boya Kalemlerle Resim Çerçevesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial