Boncuktan Kuş Oyuncağı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kuşlar rengarenk ve sallanan süslerle oynamayı çok severler. Evde kuş besliyor ve onun için evde seveceği bir süs yapmak istiyorsanız boncuklarla süs yapmayı deneyebilirsiniz. Farklı renklerdeki boncukları bir halkaya ya da ipe geçirerek çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. Size bu konuda fikir verebilmek için yazımızda boncuk ile yapabileceğiniz iki tane oyuncak modeli paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz boncuktan kuş oyuncağı yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Boncuktan Kuş Oyuncağı Yapımı

Evde kuş oyuncağı yapmak için boncuk, pipet ve ahşap çubuklar sıkça kullanılmaktadır. Boncuk ile oyuncak yapmak daha kolay olduğu için siz de bu malzemeyi kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken orta boy tahta ya da plastik boncuk temin etmek. Hobi malzemeleri satan yerlerde istediğiniz renk ve boyutta boncuk bulabilirsiniz. Bunun dışında bir de boncukları sıralamak için ip gerekmektedir. Bu ipin kuşun koparamayacağı ve boncukların ağırlığını taşıyabilecek yapıda olması yeterlidir. İsterseniz misina ipi de kullanabilirsiniz. Yaptığınız oyuncağı kendi ipini kullanarak kafese asabileceğiniz gibi isterseniz ipi bir ataca bağlayarak da oyuncağı kafese kolaylıkla asabilirsiniz. Yaptığınız kuş oyuncağının ucuna zil ya da başka bir süs takmak isterseniz bunun ağır olmamasına dikkat etmelisiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Boncuk
  • İp
  • Makas
  • 1 tane ataç

Bunların dışında süsün baş ve uç kısmına takmak için farklı şekil ve boyutta boncuklar ya da küçük bir zil kullanabilirsiniz.

Boncuktan Kuş Oyuncağı Nasıl Yapılır?

Boncuk ve ip hazır ise kuş oyuncağı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İpten yapacağınız oyuncağa uygun bir parça kesin.
  • İpin bir ucuna takacağınız boncukların çıkmaması için birkaç kere düğüm yapın.
  • Oyuncağın ucuna zil ya da başka bir süs takmak isterseniz ilk olarak bunu ipe geçirin. İsterseniz pet şişenin ağız kısmındaki halkayı çıkarıp buna boncuk geçirdikten sonra iki ucunu birbirine yapıştırarak oyuncağın ucuna takmak için boncuklu bir halka da yapabilirsiniz.
Boncuktan Kuş Oyuncağı Yapımı Resimli Anlatım
Boncuktan Kuş Oyuncağı Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra boncukları istediğiniz şekilde ipe geçirin.
  • Oyuncak istediğiniz uzunluğa geldikten sonra bitiş yerine birkaç kere düğüm yapın.

Tüm bu aşamaların ardından boncuktan kuş oyuncağı yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz oyuncağı ipi kafesin üst kısmına bağlayarak kullanabilir ya da oyuncağın ipini ataca bağlayıp bunu kafesin üst kısmındaki demire geçirebilirsiniz. Evde boncuk ile kuş oyuncağı yapımı bu şekilde olup siz de bu yöntemi uygulayarak kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Kolay gelsin. Başka bir malzeme kullanarak kuş oyuncağı yapmak isterseniz, muhabbet kuşu için oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial