Boncuklu Elbise Askısı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Boncuklu elbise askısı yapımı sayesinde giysilerinizi asmak için çok şık ve kullanışlı askılar yapabilirsiniz. Dışarıdan aldığınız plastik, metal ya da tahta malzemeden yapılan elbise askılarının görünümünü beğenmiyorsanız, evde çok kolay bir şekilde kendi elbise askınızı yapabilirsiniz. Elbise askısı yapımı için kullanabileceğiniz farklı yöntemler mevcut. Biz size bunlar arasından en kolay olanını ve ekonomik malzeme ile yapılanını sunuyoruz. Biraz tel ve boncuk kullanarak çok güzel dekoratif askı yapmanız mümkün. Pratik ve eğlenceli kendin yap projelerinden hoşlanıyorsanız bu uygulamayı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kolay elbise askısı yapmak isteyenler aşağıda gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasını bulabilirler.

Gerekli Malzemeler

  • Tek renk ya da iki farklı renkte boncuk
  • Giysilerin ağırlığını taşıyabilecek kalınlıkta tel ( isteyenler kablo da kullanabilir. )

Askı yapımı için sadece bu malzemeler yeterli. Zarif ve şık bir tasarım yapmak için çok büyük boncuk kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Merak edenler için boncuklu elbise askısı nasıl yapılır? sorusunun cevabını aşağıda paylaşıyoruz.

  • İlk olarak teli elinizle bükerek elbise askısı şekli verin. Bundan sonra sıra işin en zevkli kısmı olan, elbise askısını boncuk ile süslemeye geldi.
  • Boncukları telin tamamını kaplayacak şekilde teker teker tele geçirin.
  • Son olarak telin ucunu kıvırarak askı yapımını tamamlayın.

Böyle bir askı çocuğunuzun giysileri için de iyi bir fikir olabilir. Kızlar için pembe-beyaz, erkekler için de mavi-beyaz olarak yapabilirsiniz. Dilerseniz rengarenk boncuklar kullanarak çok daha güzel bir elbise askısı yapabilirsiniz. Ahşap boncuklardan kullanarak da orjinal bir askı yapılabilir. Bu çalışmayı boncuk yerine kumaş ile de yapmanız mümkün. Tele aynı şekilde elbise askısı şekli verdikten sonra elinizdeki güzel bir kumaş parçası ile üzerini kaplayabilirsiniz. Elbise askısı bu şekilde de çok şık ve güzel olacaktır. Evde yapabileceğiniz keyifli bir meşguliyet arıyorsanız hemen malzemeleri temin ederek kolları sıvayabilirsiniz. Böyle güzel bir elbise askısı herkesin hoşuna gideceği için sevdiklerinize de yaparak onları mutlu edebilirsiniz.

Bu fikir hoşunuza gittiyse sizlerle paylaşacağımız boncuklu elbise askısı yapımı resimli anlatım çok işinize yarayabilir. Yapacağınız şık elbise askısını odanızın duvarında dekor amaçlı da kullanabilirsiniz.

boncuklu-elbise-askisi-yapimi

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial