Boncuklu Bayan Patik Modelleri

Boncuklu Bayan Patik Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Boncuklu bayan patik modelleri tığ ya da şiş kullanılarak örülen şık ve kullanışlı patikler olarak son dönemlerde birçok bayanın favorisidir. Farklı örgü teknikleri kullanılarak yapılan bu patikler şık tasarımları nedeni ile çeyizlik olarak da yapılmaktadır. Örgü patiklerin üzerine renkli ya da beyaz boncuklar ile yapılan işlemelerin yanı sıra altın rengi boncuklarla yapılan tasarımlar da oldukça dikkat çekicidir. Patik örmeyi bilenler kolay boncuklu patik örneklerinden yaparak ayaklarını sıcak tutacak çok şık bir aksesuara sahip olabilirler. Günümüzde patik sadece ayakları ısıtan bir giyecek değil aynı zamanda bayanların evin içinde de şık görünmesini sağlayan bir aksesuardır. Bu anlamda boncuk işlemeli patik örnekleri bayanların öncelikli tercihleri arasındadır.

Boncuk işlemeli bayan patik örnekleri zor patik modellerini öremeyen bayanların da şık tasarımlar yapmasına olanak tanıması bakımından oldukça avantajlıdır. Düz bir patik modeli boncuk işleme sayesinde çok şık bir tasarıma dönüşebilir. Son dönemlerde patikten çok bir ayakkabıyı andıran babet patik modelleri bayanlar arasında oldukça popüler. Orjinal halleri ile bile çok şık olan bu patiklere yapılan boncuk işlemeler sonucunda ortaya harika tasarımlar çıkmaktadır. Küçük kız bebeklerin ilk ayakkabısı patik olduğu için onlara da boncuklu bebek patiği yapılabilir. Bu sayede minik kızlar da güzel kıyafetlerini tamamlayan patikleri giyme şansına sahip olabilirler.

Boncuk işlemeli bayan patiklerinin şiş ile örülen modellerinde düz örgü, haroşa, saç örgüsü, ikili lastik gibi teknikler kullanılmaktadır. Bazı patik modellerinde çiçek motifi gibi zor ve beceri gerektiren örnekler de bulunmaktadır. Tığ işi ile de farklı teknikler kullanılarak boncuk işlemeli patik yapılmaktadır. Bayan patik modellerinin burun kısımlarına, üstlerine veya yanlarına farklı tasarımlarda boncuk işlemesi yapılabilir. Bu konudaki tercih patiği örecek olan kişinin el becerisine bağlıdır. Örgü işine yeni başlayan bayanlar da kolay boncuklu patik örnekleri arasından bir seçim yaparak çok şık tasarımlar oluşturabilirler. Son dönemlerde bayanların sıkça yaptığı zarf patik gibi kolay örülen ve şık görünümü ile dikkat çeken patik modelleri de boncuklar ile süslenebilir. Bilekten bağlamalı ve üst tarafı açık olan abiye patik modelleri de boncuk işlemeli olarak yapılabilir.

Çeyizlik bayan patik örnekleri arayanlar için aşağıda boncuklu bayan patik modelleri ile ilgili görselleri paylaşıyoruz. Bu modeller arasından beğendiğinizi kendiniz ve sevdikleriniz için örebilir ya da çeyizlik olarak saklayabilirsiniz. Resimlerdeki boncuklu bayan patik modellerini aynı renkte yapabileceğiniz gibi kendi zevkinize göre farklı renklerde de yapmanız mümkün. Beğendiğiniz patik resminin üzerine tıklayarak modele daha yakından göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Merhabalar,
    Sitenizde epeyce gezindim zevkle, her şey çok güzel. Ama aklıma bir soru geldi bu arada. Bayan patiklerini gördüğüm andan itibaren kıskandım bayanları ve neden erkek modelleri yok? Diye sordum kendime. Şimdi de size soruyorum. Neden? Hanımlar giysin biz ayaklarına bakalım diye mi?

    1. Halil Bey, beylerden böyle bir talep gelirse onlara da tarzlarına uygun patikler yapılabilir. Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial